1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GAZETECİLERDEN 'TEŞEKKÜR'
GAZETECİLERDEN TEŞEKKÜR

GAZETECİLERDEN 'TEŞEKKÜR'

K.T. Gazeteciler Birliği vergi yasasında basına yönelik yapılan değişiklikleri olumlu karşıladı

A+A-

 

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği, Cumhuriyet Meclisi’nde dün onaylanan Gelir Vergisi (Değişiklik No:2) Yasası’nın, Kıbrıs Türk basını açısından son derece olumlu bir adım olduğunu belirterek, teşekkür etti.

Birlik başkanı Cenk Mutluyakalı açıklamasında, Cumhuriyet Meclisi’nde medyaya yönelik reklam harcamalarının giderden sayılması ve vergiden muaf olması yönünde yapılan düzenlemeyi, “Kıbrıs Türk basını açısından son derece olumlu bir adım” diye niteledi.

“Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği’nin bir süre önce genişletilmiş bir heyetle Maliye Bakanlığı’na yaptığı ziyarette gündeme getirdiği bu talebi yasallaştıran Maliye Bakanlığı ve Meclis’te katkı koyan tüm siyasi partilerle uzmanlara teşekkür ederiz” diyen Mutluyakalı, bundan sonraki adımın, Medya İlan Kurumu ile İlan Yönetmenliği’nin hazırlanması, ayrıca ülkeye ithal edilen ürünlerin reklam bütçesinin planlanması şeklinde olmasını istediklerini kaydetti.

KTGB Başkanı Mutluyakalı, Maliye Bakanlığı’nın bu yöndeki çalışmalarının takipçisi olacaklarını; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın da Basın İş Yasası’nın denetlenmesi ve uygulanması yönündeki adımlarını bir an önce atmasının kaçınılmaz olduğunu vurguladı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 672 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler