1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GAZETECİLER CEMİYETİ’NDEN KANLI’YA DESTEK
GAZETECİLER CEMİYETİ’NDEN KANLI’YA DESTEK

GAZETECİLER CEMİYETİ’NDEN KANLI’YA DESTEK

Kıbrıs Türk Gazeteciler Cemiyeti Asbaşkanı Akay Cemal ile Yönetim Kurulu Üyesi Ali Hançerli, BRTK Müdürü Özer Kanlı’yı ziyaret ederek destek belirtti.

A+A-

Kıbrıs Türk Gazeteciler Cemiyeti Asbaşkanı Akay Cemal ile Yönetim Kurulu Üyesi Ali Hançerli, Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK) Müdürü Özer Kanlı’yı ziyaret ederek destek belirtti.

BRT’nin haberine göre Kanlı kabulde, meslekte 29’uncu yılını doldurduğunu belirterek, Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği’nin kuruluş günlerinden itibaren içerisinde yer aldığını, Gazeteciler Cemiyeti ile Gazeteciler Birliği’nin birleşmesi konusunda da çaba gösterdiğini ifade etti.

“ÇİRKİN VE ASLI OLMAYAN AÇIKLAMALARDAN ÜZÜNTÜ DUYDUM”

Kanlı, geçtiğimiz günlerde, eski Gazeteciler Cemiyeti Başkanı’nın Cemiyet adını kullanarak kendisi hakkında aslı olmayan çok çirkin ifadelerin yer aldığı açıklamalar yaptığını ifade etti, bir gazeteci olarak bu açıklamalardan üzüntü duyduğunu kaydetti.

Akay Cemal da, Kıbrıs Türk Gazeteciler Cemiyeti Asbaşkanı ve Yönetim Kurulu adına gerçekleştirdikleri bu ziyaretin amacının, son zamanlarda kuruma ve Özer Kanlı’nın şahsına yönelik bir takım suçlamaların ne denli yersiz olduğunu ortaya koymak olduğunu kaydetti.

Kanlı’nın, BRTK’deki çalışmalarını takdir ettiklerini ifade den Cemal, BRTK’nın ileriye dönük olumlu gelişmelerinde Özer Kanlı’nın payının büyük olduğunu belirtti ve “Şu veya bu şekilde karalama, lekeleme yönünde çaba sarf edenler de bundan mahcup duruma düşeceklerdir” dedi.

“AÇIKLAMALAR CEMİYETİ DEĞİL, KİŞİNİN KENDİSİNİ BAĞLAR”

Cemal, Gazeteciler Cemiyeti’nden istifa eden bir başkanın, özellikle mensubu olduğu kurumu ve kurum müdürünü karalama hak ve yetkisi olmadığını ifade ederek, yapılan açıklamalarla Gazeteciler Cemiyeti’nin hiçbir ilgisi olmadığını, Kanlı hakkında sarf edilen sözlerin Gazeteciler Cemiyeti’ni değil sarf edenin kendisini bağlayacağını kaydetti.

Cemal, ziyaretlerini, Kıbrıs Türkü’nün varoluş mücadelesini simgeleyen 1 Ağustos’un hemen ardından yapmayı uygun bulduklarını da ifade ederek,toplumsal direnişte en önemli yer tutan BRT’nin Kıbrıs Türk halkının ve mücahidin sesini dünyaya duyurduğunu kaydetti; Kanlı’ya bu politikayı takip ettirdiği için teşekkür etti.

Cemal, Kıbrıs Türk Gazeteciler Cemiyeti’nin devamlılığı konusundaki kararı genel kurulun vereceğini, konunun istişare edilerek genel kurulun gündeme getirileceğini söyledi.

Gazeteciler Cemiyeti, Basın-Sen ve KTAMS ile birlikte salı günü ortak açıklama yaparak “insan odaklı olmayan yönetim anlayışı” nedeniyle BRTK Müdürü Özer Kanlı’yı kınamıştı. Aynı gün Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mete Tümerkan, başkanlık görevinden istifa ettiğini açıklamış ve Gazeteciler Birliği çatısı altında birleşme çağrısı yapmıştı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 647 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler