1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'GAZETECİ GÖZÜYLE KIBRIS VE SAHİPLENMEK'
GAZETECİ GÖZÜYLE KIBRIS VE SAHİPLENMEK

'GAZETECİ GÖZÜYLE KIBRIS VE SAHİPLENMEK'

KTGB, Işık Kitabevi 24’üncü Kitap Fuarı kapsamında, dün akşam panel düzenledi

A+A-

 

 

 

 

 

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği (KTGB), Işık Kitabevi 24’üncü Kitap Fuarı kapsamında, dün akşam “Gazeteci Gözüyle Kıbrıs ve Sahiplenmek” konulu panel düzenledi. Moderatörlüğünü KTGB Genel Sekreteri Tümay Tuğyan’ın yaptığı panelde, Taraf Gazetesi Köşe Yazarı Pelin Cengiz, Türkiye Toplumsal Yakınlaşma Platformu Koordinatörü/ YENİDÜZEN Gazetesi Köşe Yazarı Sinan Dirlik ve Kıbrıs Gazetesi Haber Müdür Yardımcısı/ Köşe Yazarı Serhat İncirli konuşmacı olarak katıldı.

Yoğun ilgi gören panelde, konuklar tarafından gazetecilere sorular yöneltilirken, medyanın milliyetçiliği körüklediğini ve toplumsal çatışmaları artırdığı tartışıldı.

 

KIBRIS SORUNU

YENİDÜZEN Gazetesi Köşe Yazarı Niyazi Kızılyürek’in de katıldığı etkinlikte, Kıbrıs sorunun nasıl başladığı ve hangi koşullardan geçerek bugünlere gelindiği konuşuldu. Kızılyürek, Kıbrıs sorunun Eylül 1955 olaylarında Türkiye’de başlayan olaylar nedeniyle, Hürriyet Gazetesi’nin “Kıbrıs’ta Katliam Olacak” manşeti atmasıyla tırmandığına dikkat çekti. Kıbrıs sorunun medya tarafından yaratıldığı söylenen panelde, toplumsal çatışmaların başlatan unsurun da medya olduğu tartışıldı.

 

 

 

 


Fotoğraflar:Burçin AYBARS

 

 

 

 

Bu haber toplam 1291 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler