1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GAYRI RESMİ 'BASKIN'
GAYRI RESMİ BASKIN

GAYRI RESMİ 'BASKIN'

Bugün yapılacak olan UBP kurultayına saatler kala AKP yetkilileri dün akşam gizli gizli adaya geldi, hiçbir açıklama yapmadan Gemikonağı’nda Başbakan İrsen Küçük ile bazı UBP’li kurmaylarla yemekli toplantıda buluştu. Beşir Atalay, Sadullah E

A+A-

 

 

Bugün yapılacak olan UBP kurultayına saatler kala AKP yetkilileri dün akşam gizli gizli adaya geldi, hiçbir açıklama yapmadan Gemikonağı’nda Başbakan İrsen Küçük ile bazı UBP’li kurmaylarla yemekli toplantıda buluştu.  Beşir Atalay, Sadullah Ergin, Süleyman Soylu ve Salih Kapusuz’un, Kıbrıs’ın kuzeyinde gece boyunca 'gayrı resmi' toplantılar yaptığı ön sürüldü. 

 

GEMİKONAĞI’NDA TOPLANTI…

 

Daha önceki bütün resmi ziyaretlerde uygulanan protokol bu ziyarette uygulanmadı. Cumhurbaşkanlığı’nı ziyaret etmeyen AKP’li yetkililer, dün akşam saatlerinde Lefke bölgesindeki Mardinli Restoran’da yemekte bir araya geldi. Yemeğe bazı UBP’li yetkililer ve Türkiye Büyükelçisi Halil İbrahim Akça da katıldı.

 

UBP’LİLERLE YÜZ YÜZE…

 

Bu arada AKP kurmaylarının ziyaretiyle ilgili de siyasi kulislerden çeşitli bilgiler geldi. AKP’lilerin, partinin kurultayda İrsen Küçük’ten yana tavır aldığını bazı UBP’li yetkililere birebir bildirmek için adaya geldikleri iddia edildi.

 

HEDEF DÜRÜST MÜ?..

 

YENİDÜZEN’e konuşan bir kaynak AKP’li kurmayların ziyaretinin Kemal Dürüst’le ilgili olduğunu iddia etti, “Kaşif’ten yana tavır açıklayan Dürüst’ü etkilemek ve Küçük‘e destek olmasını sağlamak için geldiler. Bölgede 87 delege yandaşı bulunan Dürüst’ün tavrı kurultaya etki yapacak” diye konuştu.

 

KAŞİF: DÜRÜST BANA DESTEK…

 

YENİDÜZEN’e konuşan Ahmet Kaşif “Gemikonağı’ndaki yemeğe ben davet almadım, belli ki bizimle görüşmek istemediler. Ziyaret Dürüst’e yönelik mi bilmiyorum. Ancak Dürüst’ün bana desteği sürüyor” dedi.

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

Fotoğraflar: Mert ÖZDAĞ-Didem MENTEŞ

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1322 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler