1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GAÜ ŞAMPİYON
GAÜ ŞAMPİYON

GAÜ ŞAMPİYON

Hentbol 2’nci Ligi Final maçında GAÜ rakibi ODSK’yi mağlup ederek 1’nci Lige çıktı

A+A-

 

 

 

 

Hentbol Erkek’ler 2’nci Lig Final karşılaşmasında Girne Amerikan Üniversitesi, Orta Doğu Spor Kulübü’nü 30 – 28 mağlup ederek Şampiyon oldu

Hentbol Federasyonu tarafından organize edilen Hentbol Erkekler 2’nci Ligi oynanan 3 – 4’ncülük ve  1 – 2’ncilik karşılaşmaları ile sona erdi. Karşılaşmalar sonucunda Şampiyon olan Girne Amerikan Üniversitesi gelecek sezon 1’nci Lig’de oynayacak.

 

LEFKOŞA GÜREŞ KULÜBÜ 3’ÜNCÜ

Lefkoşa Atatürk Spor Salonunda oynanan ilk karşılaşmada Lefkoşa Güreş Kulübü ile Darbaz Spor  3 – 4’ncülük karşılaşması yaptılar. Çok zevkli geçen karşılaşmanın ilk devresini 17 – 15 önde kapatan Darbaz Spor bu üstünlüğünü ikinci yarıda koruyamayınca rakibine 39 – 33 mağlup oldu. Bu sonuçla LGK ligi 3’ncü, Darbaz Spor ise 4’ncü tamamladı.

 

Yer: Atatürk Spor Salonu

Hakemler: Ulutan Tatar, Burak Günay

LGK: Süleyman(7), Mustafa Karakuş(4), Hasan, Mustafa Güner(5), Osman(4), İrfan, Ali(4), Fatih(3), Ediz(5), Güneş(7)

DARBAZ: Melih(1), Ferdi, Hüseyin(3), Vural(3), Koray(14), Ahmet(11), Ömer(1), Semih, Adnan, Oycan, Şükrü

İlk Yarı: 15 - 17

Maç Skoru: 39 – 33

 

ŞAMPİYONLUK KUPASI GAÜ’NÜN

Gecenin ikinci karşılaşması Hentbol 2’nci Ligi Final karşılaşması idi. Bu maçta Girne Amerikan Üniversitesi ile Orta Doğu Spor Kulübü karşı karşıya geldi. Her iki ekibin de çok güzel bir oyun ortaya koyduğu karşılaşmanın ilk devresini üstün olan Orta Doğu Spor Kulübü 16 – 13 önde kapattı. Ancak Girne Amerikan Üniversitesi ikinci yarıda rakibine oynadığı oyunla üstünlüğünü kabul ettirdi ve sahadan 30 – 28 galip ayrılarak Şampiyonluğunu ilan etti. GAÜ bu sonuçla gelecek sezon Hentbol 1’nci Ligi’nde oynamaya hak kazandı.

 

Yer: Atatürk Spor Salonu

Hakemler: Halim Güdenoğlu, Tolga Kınacı

GAÜ: Merhad, İrfan, Mustafa Beyhan(7), Orhan(7), İbrahim(2), Erdoğan(4), Şevki(7), Serhan, Mustafa Özbaran, Refik, Resa, Mustafa Turani(3)

ODSK: Yağış, Gökhan Gökberk(4), Gökhan Bürge, Hakan(5), Ferhat, Veli(9), Umut(2), Teysir(3), Bertu, Okan, Mehmet, Hayri(4)

İlk Yarı: 13 - 16

Maç Skoru: 30 – 28

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 482 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler