1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GARDİYANLARDAN EYLEME DESTEK
GARDİYANLARDAN EYLEME DESTEK

GARDİYANLARDAN EYLEME DESTEK

Gardiyanlar Birliği, cezaevinin yapısal olarak günümüz koşullarına uygun ve teknik açıdan yetersiz ve çağ dışı olduğunu açıkladı

A+A-

 

 

“Verilen sözler hep havada kalmıştır. Hal böyle iken bir de cezaevinde var olan personel sıkıntısı cezaevi gibi hassas olan bir yerde güvenlik zaafiyeti yaratmaktadır”


Kıbrıs Türk Gardiyanlar Birliği, Merkezi Cezaevinde var olan mevcut sorunları defalarca gündeme getirmelerine rağmen ne yazık ki hiçbir gelişme hiçbir sonuç alamadıklarını belirterek, “Merkezi Cezaevinde örgütlü bulunan sendikalar da yapmış oldukları açıklamalarda da aynı konulara değinmişlerdir. Bizler de Gardiyanlar Birliği olarak sendikaların bu yöndeki açıklamalarını desteklediğimizi ve sorunlara çözüm bulmak adına ortak karar alınarak yapılacak her türlü eyleme destek vereceğimizi belirtiriz” dedi.
Gardiyanlar Birliği Yönetim Kurulu, yaptığı yazılı açıklamada, Cezaevinin yapısal olarak günümüz koşullarına uygun ve teknik açıdan yetersiz hatta çağ dışı olması sebebiyle, gardiyanların görevini yerine getirirken yaşadıkları sıkıntıları senelerdir dile getirdiklerini anımsattı ve şöyle dedi:
“Gerek var olan hükümet gerekse geçmiş hükümetler döneminde yeni cezaevi binası konusunda söz almamıza karşın bu konuda hiçbir adım atılmamıştır. Verilen sözler hep havada kalmıştır. Hal böyle iken bir de cezaevinde var olan personel sıkıntısı cezaevi gibi hassas olan bir yerde güvenlik zaafiyeti yaratmaktadır. Yeterli sayıda personel olmayışından dolayı nöbet yerleri boş bırakılmakta veya bölümlerin olduğu koridorlarda nerdeyse 100 mahkuma bir gardiyan düşecek şekilde görev yapılmaktadır. Böyle bir ortamda hem kendi can güvenliğimiz bulunmamakta hem de çıkabilecek herhangi bir olaya müdahale edebilecek durumumuz olmamaktadır.
K.T.Gardiyanlar Birliği olarak önümüzdeki hafta içerisinde İçişleri Bakanlığı, Merkezi Cezaevi Müdürlüğü ve Cezaevinde örgütlü sendikalarla görüşmelerde bulunup bir an önce öncelikle var olan personel sıkıntısı daha sonra sırasıyla Cezaevi teşkilat yasası ve diğer sorunlara bir çözüm arayacağız.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 418 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler