1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'GALATASARAY TATİL KÖYÜ'
GALATASARAY TATİL KÖYÜ

'GALATASARAY TATİL KÖYÜ'

“ASLAN” KARPAZ İÇİN HIZLANDI Türkiye’nin önde gelen kulüplerinden Fenerbahçe’nin 2 büyük proje için hazırlık yaptığı bugünlerde ezeli rakibi Galatasaray’da boş durmayıp büyük projeleri hayata geçirmeye hazırlanıyor. Sarı-

A+A-

 

Türkiye’nin önde gelen kulüplerinden Galatasaray, KKTC hükümeti tarafından Karpaz’da kendisine tahsis edilen 150 dönümlük araziye yatırım yapmak için işlemleri hızlandırdı

 

“ASLAN” KARPAZ İÇİN HIZLANDI

 

PROJELERİN BAŞINDA KARPAZ BULUNUYOR… Galatasaray’ın hayata geçirmeye çalıştığı projelerin başında Galatasaray'ın talebi üzerine KKTC hükümeti tarafından kulübe tahsis edilen Karpaz bölgesindeki denize sıfır 150 dönümlük araziye "Galatasaray Tatil Köyü"nün yapılması yer alıyor.

 

BÜROKRASİNİN SONUNA GELİNDİ… Galatasaray Spor Kulübü yöneticileri Karpaz’da bulunan 150 dönümlük arazilerine yapmayı planladıkları ve projelendirdikleri “Galatasaray Tatil Köyü için KKTC’deki bürokratik işlemleri hızlandırdı.

 

PROJEDE NELER VAR… Galatasaray, Karpaz’da bulunan denize sıfır  mesafedeki 150 dönüm arazi üzerinde Resort Otel, yüzme havuzları, kamp tesisleri FIFA ölçülerinde futbol sahası ve futbol antrenman sahaları inşa edecek.

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Türkiye’nin önde gelen kulüplerinden Fenerbahçe’nin 2 büyük proje için hazırlık yaptığı bugünlerde ezeli rakibi Galatasaray’da boş durmayıp büyük projeleri hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Sarı-kırmızılı kulübün beş ana başlıkta hayata geçirmeye planladığı projelerinin başında KKTC’ye yapılacak yatırım geliyor.

 

BÜROKRASİ TAMAMLANMAK ÜZERE

 

Galatasaray Spor Kulübü’nün faaliyete sokmaya çalıştığı projelerin başında yer alan Karpaz’a yatırım için bürokrasinin sonuna gelindi.

Sarı kırmızılı yöneticiler bir süre önce Kıbrıs'a çıkarma yapmıştı. Galatasaray'ın talebi üzerine KKTC hükümeti Karpaz bölgesinde denize sıfır 150 dönümlük bir araziyi kulübe tahsis etmişti. Şimdi Karpaz’a tesisin yanı sıra "Galatasaray Tatil Köyü" yapılması için bürokratik işlemlerin sonuna gelindi.

 

PROJEDE NELER VAR?

 

Galatasaray, Karpaz’da bulunan denize sıfır  mesafedeki 150 dönüm arazı üzerinde Resort Otel, yüzme havuzları, kamp tesisleri FIFA ölçülerinde futbol sahası ve futbol antrenman sağlarının inşa edecek.

 

DİĞER PROJELER

 

Sar-kırmızlıların hayata geçirmeye çalıştığı diğer projeler ise şöyle:

1- Kulüp kendi bilgisayar altyapı projesi sistemini yapacak. Ve bununla da entegre olacak bir kart sistemi oluşturulacak. "2020 Taraftar Kart" projesinin lansmanı da önümüzdeki 3 ay içinde yapılacak.

2- Önümüzdeki sezondan itibaren Galatasaray biletlerini kendi satacak. Yani satılan biletlerin paraları doğrudan kulübün kasasına girecek. Buradan elde edilecek gelirlerle de yeni projelere kaynak sağlanacak.

3- Florya'daki Metin Oktay Tesisleri kesin olarak taşınacak. Yönetim, idman sahaları ve takımların kamp yapacağı tesis inşaatı için kısa sürede yapımına başlanacak 3. Köprü'nün geçeceği güzergâha yakın Çatalca mevkiğinde arazi arıyor. İstenen arazi bulunduğu takdirde zaman kaybedilmeden harekete geçilecek.

4- Galatasaraylıları heyecanlandıracak asıl proje ise, kulübün kendi adını taşıyan bir "hava yolu" şirketi kurmak istemesi. Bu konu şimdilik gizli tutuluyor. Ama bazı hava yolu şirketleriyle bilgi alışverişi yapılıyor. Ancak yönetim, bu projeyi hayata geçirerek dünyada bir ilki gerçekleştirmeyi çok arzuluyor. İdareci Abdurrahim Albayrak, Ünal Aysal yönetimine girdiği sırada böyle bir projesinin olduğunu açıklamıştı. Deneyimli idareci, "En büyük hayalim Galatasaray'a bir uçak hediye etmek. Bunun için para bile biriktiriyorum" ifadelerini kullanmıştı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2392 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler