1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. FUTBOLCULAR DERNEĞİ KARARDAN MEMNUN
FUTBOLCULAR DERNEĞİ KARARDAN MEMNUN

FUTBOLCULAR DERNEĞİ KARARDAN MEMNUN

Kıbrıs Türk Futbolcular Derneği, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun 2013-2014 sezonundan itibaren uygulama kararı aldığı 2 yabancı futbolcu uygulamasından memnun. Başkanı Salih Işık imzalı yayınlanan bir basın bildirisi ile Dernek bu değişikliği olu

A+A-

 

 

Futbolcular Derneği Başkanı Salih Işık: “2013 – 2014 futbol sezonundan itibaren yabancı futbolcu sayısının 2 olarak sınırlandırılması bizim de istediğimiz ve desteklediğimiz, doğru bir karardır”

 

Kıbrıs Türk Futbolcular Derneği, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun 2013-2014 sezonundan itibaren uygulama kararı aldığı 2 yabancı futbolcu uygulamasından memnun. Başkanı Salih Işık imzalı yayınlanan bir basın bildirisi ile Dernek bu değişikliği olumlu olarak karşıladıklarını belirtti. Bildiri şöyle:

“Futbol Federasyonu’nun 2013 – 2014 sezonundan itibaren yabancı futbolcu sayısının 2 olarak değiştirmesini olumlu olarak karşılamaktayız. KKTC vatandaşı olmayıp herhangi bir ülkenin vatandaşı olan ve ülkemiz genç takımlarında 3 yıl forma giyen futbolcuların A takımlara yükseldiklerinde yerli statüde sayılması, ülkemizde bir çok yabancı ülke vatandaşı olan futbolcuların futbol oynamasını sağlayacaktır. Bu bağlamda 2013 – 2014 futbol sezonundan itibaren yabancı futbolcu sayısının 2 olarak sınırlandırılması bizim de istediğimiz ve desteklediğimiz, doğru bir karar olduğunu düşünüyoruz”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 532 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler