1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'FUTBOL ŞÖLENİ' TANITILDI
FUTBOL ŞÖLENİ TANITILDI

'FUTBOL ŞÖLENİ' TANITILDI

Hafta sonu başlayacak ve 19 Mayısa kadar sürecek “U 13 Panda Stix Futbol Şöleni”nin basın toplantısı dün Kaner Şirketler Grubu’nda yapıldı. Yaklaşık bir ay sürecek futbol şöleninde Lefkoşa kulüplerinin U 13 takımları yer alacak. SOS Çocu

A+A-

 

 

Hafta sonu başlayacak ve 19 Mayısa kadar sürecek “U 13 Panda Stix Futbol Şöleni”nin basın toplantısı dün Kaner Şirketler Grubu’nda yapıldı. Yaklaşık bir ay sürecek futbol şöleninde Lefkoşa kulüplerinin U 13 takımları yer alacak. SOS Çocuk Köyü organizasyon boyunca “Çocuk Hakları” bilincinin artmasına destek verecek

 

28 Nisan - 19 Mayıs 2012 tarihleri arasında 13 yaş altı futbolcu çocuklar için ilk kez organize edilecek olan "U13 Panda Stix Futbol Şöleni" ile ilgili basın toplantısı ve kura çekimi dün KANER Şirketler Grubu’nda yapıldı. KANER Şirketler Grubu ve Has Gıda ile Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu işbirliği ile haftasonu başlayacak olan “U 13 Panda Stix Futbol Şöleni”nde Lefkoşa kulüplerinin U 13 takımları Cihangir, Gönyeli, Küçük Kaymaklı, Çetinkaya, Yenicami ve Hamitköy yer alacak.

Basın toplantısında ilk konuşmayı KANER Şirketler Grubu adına Didem Kaner yaptı. “U 13 Panda Stix Futbol Şöleni”nde sloganın “Hiç bitmeyen Stix, Hiç bitmeyen futbol aşkı” olduğunu belirten Kaner, organizasyonun 23 Nisan haftasında başlayıp 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda tamamlanmasına özen gösterildiğini açıkladı. Kaner, bir bayan ve bir anne olarak dileğinin önümüzdeki yıl futbolda küfürün olmaması olduğunu belirtti.

Daha sonra söz alan Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, KANER Şirketler Grubu’na futbola verdikleri destekten dolayı teşekkür ederken, miniklere ve gençlere verilen her kuruşun kendisine göre çok anlamlı olduğunu, bu gibi organizasyonların devamını dilediğini belirtti.

Yenicami Ağdelen Kulübü Başkanı olarak toplantıda yer alan Kaan Kaner, kulüp olarak diğer kulüplerle aynı fikirde olduklarını, çocuklara özen göstermenin ve alt yapıyı sağlam zeminelere oturtmanın önemine değindi. SOS Çocuk Köyü’nün çocuk hakları konusunda farkındalık yaratma çalışmalarının kendilerine haz verdiğini sözlerine ekledi.

SOS Çocuk Köyü adına konuşma yapan Ahmet Akarsu, 1993 yılından beri aile bakımı veren ve aile güçlendirme çalışmaları yapan bir kurum olduklarını dile getirirken, bu yıl ülkemizde çocuk hakları farkındalığını arttırmak için projeleri olduğunu söyledi. KANER Şirketler Grubu’nun teklifini tereddütsüz kabul ettiklerini söyledi.

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Eğitim Sorumlusu Teknik Direktör Mustafa Borataş, önümüzdeki yıllarda bu organizasyonu daha da büyütüp ülke genelinde yapmayı düşündüklerini dile getirirken Yenicami Akademi Koordinatörü Osman Emiroğlu organizasyonun bir turnuva değil, şölen olduğunu, çocukların unutamayacakları bir etkinlik olmasını dilediğini sözlerine ekledi. Konuşmaların ardından yapılan kura çekimi ile gruplar ve oynanacak maçların programı belli oldu. Gruplar ve program şöyle:

 

1.GRUP

Yenicami

Hamitköy

K.Kaymaklı

 

2. GRUP

Gönyeli

Cihangir

Çetinkaya

 

28 Nisan Cumartesi

17.00 – 18.10: Yenicami – Hamitköy, Gönyeli  - Cihangir

5 Mayıs Cumartesi

17.00 – 18.10: K.Kaymaklı – Yenicami, Cihangir – Çetinkaya

12 Mayıs Cumartesi

17.00 – 18.10: Hamitköy – K.Kaymaklı, Çetinkaya – Gönyeli

18 Mayıs Cuma

17.00 – 18.10: Yarı final maçları

19 Mayıs Cumartesi

17.00 – 18.10: Klasman Maçları, 3 ve 4’üncülük maçı ve Final maçları

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 580 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler