1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Futbol Külüpler'inden tepki: Büyük saygısızlık
Futbol Külüplerinden  tepki: Büyük saygısızlık

Futbol Külüpler'inden tepki: Büyük saygısızlık

Futbol Kulüpler Birliği’nden Türkiye Futbol Federasyonu’na tepki

A+A-

 

KKTC Futbol Kulüpler Birliği, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği’ne (FIFA), KKTC’de temsilcilik açmak için başvuru yapmasını, futbol camiasına yapılan “en büyük saygısızlık” olarak niteledi.

TFF’nin, FIFA’ya KKTC’de temsilcilik açmak için yazı yazdığı haberleri üzerine KKTC Futbol Kulüpler Birliği Başkanı Arslan Bıçaklı yaptığı yazılı açıklamada, “Türkiye Futbol Federasyonu’nun FIFA’ ya yazı yazarak KKTC’de temsilcilik açmak istemesi, başta Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkan ve Yönetimi olmak üzere Tüm Futbol camiasına yapılan en büyük saygısızlıktır” dedi.

Bu girişim ve Türkiye takımlarının, herhangi bir bedel ödemeden KKTC’deki takımlardan futbolcuları kadrolarına alma uygulamasına herhangi bir önlem alınmamasını eleştiren Bıçaklı, “(Bunlar) Kıbrıs Türk Futbol ailesini, FİFA’ya üye olmak için (Güney Kıbrıs’taki Futbol Federasyonu) KOP yolunu zorlamaktan başka çare bırakmıyor. TFF’nunu bu davranışından dolayı kınar bu yanlış hareketlerden bir an önce vazgeçmeye davet ederiz” dedi.

Bıçaklı ayrıca, futbola uygulanan ambargo yanında, Türkiye Bal Ligi takımlarına futbolcuların katılma yönteminin, futbolu kaosa ve yok olma noktasına sürüklediğini savundu.

(tak)

Bu haber toplam 938 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler