1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. FÜLE'NİN TEMSİLCİSİ STANO, KİPE'YE AÇIKLAMA YAPTI
FÜLENİN TEMSİLCİSİ STANO, KİPEYE AÇIKLAMA YAPTI

FÜLE'NİN TEMSİLCİSİ STANO, KİPE'YE AÇIKLAMA YAPTI

Stano, Kıbrıs Rum Haber Ajansı’na, Türkiye ile AB arasındaki ilişkileri güçlendirmek maksadıyla başlatılan pozitif gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

A+A-

 

 “Pozitif gündem, reformların güçlenmesi için


AB Komisyonu’nun Genişlemeden Sorumlu Komiseri Stefan Füle’nin Temsilcisi Piter Stano, Kıbrıs Rum Haber Ajansı’na (KİPE), Türkiye ile AB arasındaki ilişkileri güçlendirmek maksadıyla başlatılan pozitif gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.
Simerini gazetesinde yer alan haberde, Stano’nun; pozitif gündemin Türkiye’nin AB ile olan üyelik müzakerelerinin yerine değil, Türkiye’deki reformların güçlendirilmesini teşvik etmek için başlatıldığını söylediği belirtildi.
Habere göre Stano, açıklamasında Türkiye’ye, AB’nin köklü kurumlarından olan Dönem Başkanlığı’nı boykot edecek davranışlarda bulunmamaya çağırırken, pozitif gündemin AB’ye üye ülkeler tarafından imzalandığını, köprü kurucu rol oynayacağını kaydetti.
Stano, Türk Başmüzakereci Egemen Bağış’ın, Avrupa Komisyonu’nun Türkiye ile AB arasındaki ilişkilerin donmaması için pozitif gündemi harekete geçirdiği konusundaki açıklamasıyla ilgili olarak ise, pozitif gündemin ilk defa AB’ye adaylık yolundaki bir ülke için başlatıldığını ve bunun, Türkiye’nin aday ülkeler arasında, iki yıldan fazla süreyle herhangi yeni bir başlık açamamış ilk ülke olması nedeniyle başlatıldığını söyledi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 565 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler