Friday

Friday

Maçın başı Bağcıl baskılı, yaşanan pozisyon zenginliği golün habercisi. Ev sahibi takımın düşüncesi oyunu geride kabul etmek. Bu alanda kalabalık savunma yapmak. Kontra çıkıp pozisyon üretmek. Bu düşüncenin sadece kağıt üzerinde kalmadığı her haliyle be

A+A-

 

Maçın başı Bağcıl baskılı, yaşanan pozisyon zenginliği golün habercisi. Ev sahibi takımın düşüncesi oyunu geride kabul etmek. Bu alanda kalabalık savunma yapmak. Kontra çıkıp pozisyon üretmek.

Bu düşüncenin sadece kağıt üzerinde kalmadığı her haliyle belli. Sahada basmadık yer bırakmayan Jeffrey savunmadan çıkarken ilk adres ve en doğru durak. Jeffrey aldığı topları akılcı bir şekilde final paslarının başarı ile aktarılacağı adrese Coşkun’a gönderiyor.Bu mentalite filmin başından sonuna kadar devam ediyor. Coşkun iki asist yapıyor. Jeffrey ekstra bir iş daha çıkartarak akıl dolu bir koşudan sonra gol de atıyor.

Bağcıl maç boyunca takım olarak muhteşem bir disiplinle oynadı. Savunma bloğu genelde doğru yerde ve doğru koşular yapıp başarılı bir performans çizdi. Tek gol duran toptan geldi. Eleştiri sadece bu noktada olabilir. Bu pozisyon dışında başarı hep üst düzeyde kaldı. Samory’nin stopere çekilmesi, Uğur’un ise sol beke alınması savunmanın dengeli ve az hata ile oynamasının başlıca nedeni.

Orta alan Lefke’ye oranla daha yakın ve kademeli oynadı. Son bölüme kadar sert ve yerinde müdahalelerle bu alanda üstünlük sağladı. İleriye top aktarma görevini ise yukarıda da bahsettiğim gibi Coşkun ve Jeffrey üstlenip başarılı oldu.

Hakan Altın sakat olmasına rağmen boş koşu ve duvar paslarını iyi yaptı. Tek eksiği koşu yoluna atılan toplar. Bunu da sakatlığa bağlarsak başarılı bir performanstan söz edebiliriz.

Cenker, Lefke savunmasının arkasına başarılı koşular yaptı. Attığı gol doğru koşunun eseriydi.

Cenker ve Berkem’in defans arasına yaptığı koşuları biz izleyip çok beğendik. Ne ilginçtir ki bu koşuları Lefke futbolcuları da izlemekle yetindi.

Lefke takım olarak çok kötü bir performans çizdi. Yapmaya çalıştıkları tek şey rakibin oyununu bozmaktı.

Yok böyle bir şey. Rakip oynayacak sen sadece onu durdurmaya çalışacaksız. Kazandığın topları tek bir pas dahi yapamadan teslim edeceksin.

Lefke’nin oyuncu profili özellikle orta alanda sıkıntılı. Bu alanda lider bir futbolcunun olmaması oyun kurgusunu olumsuz etkiliyor. Orta alan futbolcularının tamamı top kesme özelliğine sahip. Adam eksilten, final pası atacak futbolcu yok. Deniz (Friday) vardı o da kadro dışı. Friday ile yaşanan sorun ne ise bence biran önce halledilmeli.  

Takımın genelde pas yüzdesi düşük. Yardımlaşma yok denecek kadar az. Yardımlaşma olmayınca baskı da yetersiz. Bağcıl bu zaafı çok iyi değerlendirdi. Orta alanı rahat geçti.

Maçtaki ilk ve tek pozisyonda duran top sonrası skorda dengeyi yakalamak önemli. En azından bunu korumak için çaba sarf et, direnç göster.

Lefke farklı karakteri ve buna bağlı aldığı sonuçlarla herkesi şaşırtmaya devam ediyor. İçerde iyi dışarda kötü. Böylesi bir performans takımın moralini yerle bir ediyor. Bir sonraki haftaya toparlanmak için ekstar efor sarf etmek gerektiriyor. Beklenti büyük. Sıkıntılar ortada. Mehmetali hoca önümüzdeki günlerde ekstra işler yapmak zorunda.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 596 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler