1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. FRANSIZ VE KIBRISLI GENÇLER BİRLİKTE ÇALIŞIYOR
FRANSIZ VE KIBRISLI GENÇLER BİRLİKTE ÇALIŞIYOR

FRANSIZ VE KIBRISLI GENÇLER BİRLİKTE ÇALIŞIYOR

KKTC’de bulunan Fransız Gençlik Orkestrası Kıbrıs Sanat Çocuk ve Gençlik Korosu, keman, trompet, korno, tuba ve şan öğrencileriyle her gün üç saatlik çalışma yapıyor

A+A-

 

C-Quals Lisan Okulu ile Kıbrıs Sanat Müzik ve Bale Okulu’nun davetlisi olarak KKTC’de bulunan Fransız Gençlik Orkestrası Kıbrıs Sanat Çocuk ve Gençlik Korosu, keman, trompet, korno, tuba ve şan öğrencileriyle her gün üç saatlik çalışma yapıyor.

Fransa’nın Rennes şehrinden gelen gençlik orkestrası şefler, Turgay Hilmi, Didier Roussel ve Andre Couasnon yönetiminde yapılan provalardan sonra misafirler için yapılan program çerçevesinde denize, tarihi yerlere ve davetlere katılarak KKTC’yi tanıyor.

Turgay Hilmi’nin yaptığı açıklamaya göre, gençler Fransız Elçiliği’nin Altınkaya 2 Otelde verdiği resepsiyona da katıldılar.

Grup, ev sahipliği yapan velilerin de katılacağı Courtyard lnn Hint Restoranı’nda yemekli bir eğlence gecesi yanında yarın akşam Güzelyurt Belediye Başkamı Mahmut Özçınar ve UBP Milletvekili Ahmet Çaluda’nın organızasyounuda “Gençlik Gecesi” yapacak.

Güzelyurt Festival alanında yapılacak olan gecede Folklor Ekibi gösterisi eşliğinde Kıbrıs Mutfağı’ndan yemekler ikram edilecek.

Fransız misafirler ise kendi Folklor danslarından ve müziklerinden örnekler sunacaklar.

KONSERLER HAFTA SONUNDA

Çalışmaların sonunda Fransız ve Kıbrıslı genç sanatçılar konserlerini 4 Ağustos Cumartesi saat 20:30’da Lefkoşa Büyük Han’da ve 5 Ağustos Pazar yine saat 20:30’da Girne Court Yard lnn Hint restoranı bahçesinde verecekler.

YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel’in himayesinde yapılacak konserlerin geliri Girne Rehabilitasyon Merkezi’ne verilecek.

Konser biletleri Deniz Plazalar, Gloria Jeans Lefkoşa, Kıbrıs Sanat Müzik ve Bale okuluyla konser akşamları girişten temin edilebilecek.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 552 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler