1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. FRANKFURT KİTAP FUAR’INDA YER ALDIK
FRANKFURT KİTAP FUAR’INDA YER ALDIK

FRANKFURT KİTAP FUAR’INDA YER ALDIK

Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi Kıbrıs Türk yazın hayatının daha geniş kitlelere ulaştırılması amacıyla, 1949 yılından beri düzenlenen ve dünyanın en büyük kitap fuarı olarak kabul gören Frankfurt Kitap Fuarı’ndaki yer

A+A-

 

 

 

Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi Kıbrıs Türk yazın hayatının daha geniş kitlelere ulaştırılması amacıyla, 1949 yılından beri düzenlenen ve dünyanın en büyük kitap fuarı olarak kabul gören Frankfurt Kitap Fuarı’ndaki yerini aldı.

Bu yıl 10-14 Ekim tarihleri arasında 64’üncüsü düzenlenen Fuar’a Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı koordinasyonunda heyete Kültür Dairesi Müdürü Nurcan Namsoy başkanlık ederken Kültür Dairesi Yayın ve Halkla İlişkiler Memuru Ceyhan Özyıldız da görevli olarak bulunuyor . Kıbrıs Türk şair ve yazarlarından Dr. Arif Albayrak ve Mehmet Kansu da KKTC’ni temsilen katıldı.

KKTC standında, Fuar Koleksiyonu (Milli Kütüphane’ye her sanatçının çıkan yeni yayınından 6 adet vermesiyle oluşturulan),  KKTC yazın sanatçıları ve araştırmacıları tarafından yayımlanan veya yayımcısı KKTC’den olan araştırma ve edebi türdeki kitaplar yer aldı. Gerek ülke gerekse yayımcı olarak Dünyanın 100’ü aşkın ülkesinden toplamda 7000 katılımcının stand açtığı Fuar’da, KKTC standında, Kültür Dairesi’nin Milli Kütüphane’deki Fuar Kolleksiyonu’nunda yer aldığı kitap kataloğu katılımcılara CD olarak  dağıtıldı.

Fuarın düzenlendiği tarihlerle sınırlı kalmayan 64. Frankfurt Kitap Fuarı kapsamında Ağustos ayından Kasım ayına kadar organize edilen 3200’den fazla etkinlik çerçevesinde KKTC’den katılan iki şair ve yazarın konuşmacı olarak yer aldığı bir söyleşi de düzenlendi

Beş gün sürecek olan Frankfurt Kitap Fuarı,  yayınevleri ve yazarların çeviri, kitap yazımı gibi antlaşmalar yaptıkları, ülkelerin kitaplarını ve yazarlarını tanıttığı, ilk üç gününde profesyonellerin ziyaretine açıkken, son iki gün halkın ziyaretine açık olacak.

 

 

 

Bu haber toplam 528 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler