1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILIYOR
FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILIYOR

FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILIYOR

“Devlet Fotoğraf Yarışması Sergisi" perşembe günü saat 18.00’de Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde açılıyor.

A+A-

 

 

Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı Kültür Dairesi Müdürlüğü tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl yirmi birincisi gerçekleştirilecek olan “Devlet Fotoğraf Yarışması Sergisi" perşembe günü saat 18.00’de Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu tarafından Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde açılıyor.

Fotoğraf sanatının yaygınlaşmasını ve Kıbrıs Türk fotoğraf sanatının gelişimini sağlamak, fotoğraf çalışmalarını desteklemek ve eserlerini bir arada sergileyerek sanat ortamına değer ölçüsü getirmek amacıyla düzenlenen yarışmada Altay Sayıl’ın “Portre” isimli fotoğrafı; Mehmet Ali Karahasan’ın “Çocuğun Sırrı” isimli fotoğrafı ve Mustafa Müezzinoğlu’nun “Hasret” isimli fotoğrafı başarı ödülüne layık görülmüştü.

Kültür Dairesi Müdürü Derviş Beyit, eserleri sergilenecek katılımcıların isimlerini ve sergilenecek eserleri şöyle açıkladı:

“Mehmet Bülent Türkelman(1), Nevzat Gökçe(2), Nafia Akdeniz(3), Özhan Özatay(2), Hasan Bitirim(1), Buket Özatay(1), Mehmet Ali Karahasan(2), Nilüfer İnandım(1), Dürdane Parlak(2), Mustafa Evirgen(3), Saadettin Arslan(1), Cemal Okur(1), Burçin Aybars(2), Altay Sayıl(2), Gökhan Gökberk(2), Tevfik Ulual(1), Feridun Karakartal(1), Musa Alper Eroğlu(3), Devrim Yücel Besim(1), Mehmet Gökyiğit(1), Nurperi Özgener(1), Giray Karahasan(3), Mustafa Müezzinoğlu(4), Bahire Eminsel(1), Hasan Bağlar(2), Lisani Otağ(3), Köksal Ateş(1), M. Tevfik İleri(1), Cüneyt Bayram(3), Serkan Gül(1), Mustafa Tuğcan(1), Hakan Kaşif(1), Ahmet Erhan(1), Hakan Berkay(1), Dolgun Dalgıçoğlu (3).”

Sergi 5 Ocak’a kadar açık kalacak.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1149 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler