1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Forest’in şampiyonluk yürüyüşü
Forest’in şampiyonluk yürüyüşü

Forest’in şampiyonluk yürüyüşü

Geçtiğimiz sezon 26 yıl aradan sonra lig şampiyonluğuna ulaşan K.Kaymaklı, bu sezonun ilk yarısını lider Çetinkaya’dan dört puan gerisinde tamamlayınca, “bu sezon acaba şampiyonluk zora mı girdi?” sorusunun sorulmasına neden oldu. İşte,

A+A-

 

 

Geçtiğimiz sezon 26 yıl aradan sonra lig şampiyonluğuna ulaşan K.Kaymaklı, bu sezonun ilk yarısını lider Çetinkaya’dan dört puan gerisinde tamamlayınca, “bu sezon acaba şampiyonluk zora mı girdi?” sorusunun sorulmasına neden oldu.

İşte, ilk yarıda olduğu gibi bu ortamda ikinci yarının ilk maçına yine Çetinkaya karşısına çıkan Forest, hemem hemen hiç pozisyonun olmadığı taktik maçında, 76’ncı dakikadan sonra attığı iki golle Çetinkaya’yı bir kez daha yenerken, şampiyonluk yürüyüşüne yeniden başladı.

İki teknik adam Özerem ile Altay birbirlerinden çekinmiş olacaklar ki önce, orta sahalarını kalabalık tutup, rakipleri için alan daraltmayı ve kanatları kilitleyip, kanat varyasyonlarını kapatmayı düşündü.

Aslında, bu taktiklerinde de maçın 76’ncı dakikasına kadar başarılı da oldular. Buna ek olarak, her iki takım orta sahada karşılıklı olarak çok top kaybedince, bir anlamda ortaya bir kör dövüşü çıktı.

Özerem ile Altay, alan savunması gibi görünen oyunda her iki takımın golcülerine adam adama markaj uygulatırken, Ertaç-Abbas, Yaşinses-Serkan Önet, Batshi-Mehmet Kaygısız, Esin Sonay-Çağan Çerkez eşleşmelerine tanık olduk.

K.Kaymaklı geri defansını Çağan, Nazım Aktunç ve Mehmet Kaygısız üçlüsü ile oluştururken orta alanda Hamis, Hüseyin Adal, Debola, Çağrı Kıral, hücumda Ertaç, Yaşinses ile gol aramayı düşündü de, 76’ncı dakikaya kadar hiçbir pozisyon üretemedi.

Bu dakikada Mehmet Kaygısız’ın defanstan getirdiği topta Kaymaklı’nın sağ kanadında olan Yasin Kurt’un mükemmel ortasına kafa koyan golcü Ertaç, attığı golle Çetinkaya defans kilidini açmış oldu.

Bu golden sonra, orta sahası ile birlikte defansını da ileri çıkaran Turan Altay, göze aldığı bu riskin faturasını fena ödedi. Çetinkaya’dan herkesin ileri gittiği bir anda 86’ncı dakikada kendi yarı alanından topu kapan Kaygısız ceza sahasına girerken, kaleci Hasan Piro tarafından düşürüldü. Pozisyonu devam ettiren Savaş Tilki son adam olan Hasan Piro’yu kırmızı kartla dışarı atınca, 1-0 yenik oynayan Çetinkaya, sahada da 10 kişi kaldı.

Bu dakikadan sonra, rahatlayan Forest’te o ana kadar sahada görünmeyen Mustafa Yaşinses, Mehmet Kaygısız’ın getirdiği topla ceza sahasına girerken, topu rahat pozisyonda olan Ertaç’a attı. Ertaç da gerekeni yaptı ve K.Kaymaklı’nın Çetinkaya karşısında 2-0 galibiyeti ilan etti.

Maçın hakemi Savaş Tilki, yardımcıları ile birlikte iyi bir yönetim göstermedi.  Maçın 82’nci dakikasında Çağrı Kıral’ı ceza sahasına girerken son adam olan Abbas’ın düşürmesine kart bile göstermezken, Kaymaklı seyircisinin tepkisine neden oldu. Tilki, kendinden emin olmasına rağmen, Hasan Piro’nun kırmızı kartlık pozisyonu hariç sağlıklı kararlar üretemedi. 

  

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 871 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler