1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Forest, Kötü oynarken de kazandı
Forest, Kötü oynarken de kazandı

Forest, Kötü oynarken de kazandı

Bir futbol maçının en dramatik öğesi, iyi oynayan takımın değil, gol atananın kazanan olmasıdır. İşte, K.Kaymaklı-Doğan Türk Birliği maçı aynen bu şekilde gelişti. Geçtiğimiz cuma günü, lider Yenicami’nin, Çetinkaya’ya 2-0 gibi net bir skorl

A+A-

 

 

 

Bir futbol maçının en dramatik öğesi, iyi oynayan takımın değil, gol atananın kazanan olmasıdır.  İşte, K.Kaymaklı-Doğan Türk Birliği maçı aynen bu şekilde gelişti.

Geçtiğimiz cuma günü, lider Yenicami’nin, Çetinkaya’ya 2-0 gibi net bir skorla yenilmesinin ardından adeta darmadağın olan üst sıralar, K.Kaymaklı’nın da Doğan Türk Birliği’ni 3-0 yenmesiyle “CADI KAZANI”na döndü.

Karşılaşmanın başlama düdüğü ile atağa geçen K.Kaymaklı, Doğan Türk Birliği’nin oyunun başlamasını geç fark etmesi sonucu daha 38.saniyede Ertaç’ın kaleye gönderdiği topu Debola’nın tamamlamasıyla  1-0 öne geçti.

Bu golden sonra, coşacağı düşünülen K.Kaymaklı’nın oyunu kendi alanında kabul etmesiyle tek taraflı bir maç oynanmaya başladı.  Orta sahası ve hücum hattı ile K.Kaymaklı yarı sahasına yerleşen sarı-lacivertliler defanslarını da rakip alana yığdı.

Orta alanda Kamara, Samory, Ceyhun Eriş, Ahmet Sönmez ve Raif Selden ile oyunu domine eden Caner Oshan, sağdan Salih Güvensöy  ve soldan Aydın Aygın ile Sabri Selden’i topla buluşturmayı amaçladı.

Ne var ki, oyunun tek hakimi olmasına rağmen gerek orta sahadan, gerekse kanatlardan geliştirdiği ataklarda K.Kaymaklı kalesinde hiç etkili olamadı dersem abartmış olmam. Gelişen tüm bu ataklar K.Kaymaklı defansına çarpıp, dönen zayıf dalgalara benziyordu.

Buna mukabil, gelen erken gol ile bunu koruma sevdasına düşen Mehmet Bolkan’ı ilk kez bir takımını bu kadar defansif oynattığına tanık oldum. Hamis Çakır, Jeffrey, Hüseyin Adal ve Debola ile Oshan’a yanıt veren Bolkan zaman zaman bu alana maçın yıldızı Çağrı Kıral ve Yasin Kurt’u da dahil ederek kalabalık bir orta saha yarattı.

Bu arada, karşılaşmanın 38.dakikasında gelişen bir Doğan Türk Birliği atağında daha önce sarı kartı olan Debola, Aydın’ı yaka paça yere indirdi. Ancak, o dakikaya kadar maçı iyi yöneten orta hakem Savaş Tilki, faul atışını vermesine rağmen, Debola’ya ikinci sarı gösteremedi ve bu davranışı DTB tribünlerinden büyük tepki gördü. Bana göre de, bu pozisyonda Debola ikinci sarı karttan kırmızı kart görmeliydi. Böylece, 10 kişi kalacak K.Kaymaklı’yı zor dakikalar bekleyecekti. Bu da, Tilki’nin K.Kaymaklı’ya kıyağı oldu.

Bu düzende devam eden oyunun ilk yarısı skor olarak, K.Kaymaklı’nın, oyun olarak da Doğan Türk Birliği’nin üstünlüğünde sona erdi.

İkinci yarının başlama düdüğü ile ilk yarının kopyası bir oyun oynanmaya başladı. Tüm hatlarıyla defans yapan bir ve lider olurken, şampiyonluğa oynadığını iddia eden bir K.Kaymaklı ve halı sahadaki gibi cılız ataklarla kale önüne gelen, şampiyonlukta iddialı bir Doğan Türk Birliği.

Ama, öyle bir Doğan Türk Birliği ki, kaleye ilaç niyetine gol vuruşu bile yapamayan bir takım. Bu arada, sertleşen oyunu kontrol altında tutmaya çalışan hakem Savaş Tilki göstermesi gereken hayati kartları göstermek yerine,  dokuz tane sarı ile kendince oyuna iyi bir makyaj yapıyordu.

Nafile namaz gibi, nafile Doğan Türk Birliği atakları devam ederken, 85. dakikada oyuna giren Yaşinses, Çağrı Kıral’ın taç atışı ile yaptığı asisti iyi değerlendirerek, Forest’i rahatlatan ikinci golü attı.

Bu golden sonra, tamamen havlu atan Doğan Türk Birliği’nin  son çivisini  çakan futbolcu maçın yıldızı Çağrı Kıral oldu. Tüm, defansı geçen Çağrı Kıral kahvesini içtikten sonra topu filelere gönderirken, 10.hafta sonunda K.Kaymaklı’nın liderliğini ilan ediyordu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 958 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler