1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. FONA AKTARILAN PARA, GENEL BÜTÇEYE
FONA AKTARILAN PARA, GENEL BÜTÇEYE

FONA AKTARILAN PARA, GENEL BÜTÇEYE

SPOR YATIRIMLARI TARTIŞILDI... Dün gerçekleşen Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda gündem dışı konuşmalarda spor yatırımları konuşuldu. CTP-BG Milletvekili Kadri Fellahoğlu, yapılan sentetik sahaların UEFA’dan onay belgesinin alınıp alınmadığı

A+A-

 

 

SPOR YATIRIMLARI TARTIŞILDI... Dün gerçekleşen Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda gündem dışı konuşmalarda spor yatırımları konuşuldu. CTP-BG Milletvekili Kadri Fellahoğlu, yapılan sentetik sahaların UEFA’dan onay belgesinin alınıp alınmadığını Spor Bakanı Kemal Dürüst’e sordu. Dürüst, belgeler gelince Fellahoğlu’na ileteceğini söyledi. Konuşmalarda şans oyunlarından fona aktarılan 40-50 milyon TL’lik paranın 11 milyonunun kullanıldığı, geriye kalan paranın genel bütçeye aktarıldığı belirtildi

 

Dün toplanan Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda gündem dışı konuşmalar yapıldı. Gündem dışı konuşmalarda CTP-BG Milletvekili Kadri Fellahoğlu, spor yatırımları ile ilgili bir konuşma gerçekleştirdi. Söz aldığı sırada Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’e yapılan sentetik zeminli sahaların UEFA tarafından denetlenip denetlenmediğini soran Fellahoğlu, onay belgelerinin sunulmasını istedi. Sentetik zeminli sahalarda kullanılacak kumun quartz tipi kum olması gerektiğini ve onay alınması için yazışmaların yapılmasının gerektiğini söyleyen Fellahoğlu, Spor Bakan’ı Dürüst’e bu yazışmaların olup olmadığını sordu.

 

FONA GELEN PARA GENEL BÜTÇEYE GİTTİ

 

Şans oyunlarından fona gelen paranın 40 – 50 milyon TL’lik bir para olduğunu ve bu paranın ne kadarının kullanıldığı soran Fellahoğlu’na cevap veren Spor Bakanı Kemal Dürüst, bu paranın 11 milyon TL’sinin kullanıldığını söylerken geriye kalan 39 milyon TL’nin genel bütçeye aktarıldığını belirtti.

Fellahoğlu , spor kulüplerinin sorunları konusunda konuşarak, ülke sporunda altyapı anlamında ciddi sorunlar bulunduğunu söyledi. Hükümetin 3 yıldır iktidarda olmasına rağmen spor altyapısına yönelik yatırım yapılmadığını ifade eden Fellahoğlu, yapılan sentetik çim sahaların ise uluslararası standartlara göre yapılıp yapılmadığını sordu. CTP hükümetleri döneminde spor altyapıları konusunda ciddi yatırımlar yapıldığını söyledi.

 

DÜRÜST “ONAY BELGELERİ GELİNCE AKTARACAĞIZ”

 

Gündem dışı konuşmalarda söz alan Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, Atatürk tartan pisti ile ilgili olarak yapılan tüm eleştirilere yüzde yüz katıldığını belirtirken, bu konuda çalışmalara başladıklarını belirtti. iki sentetik sahanın yapılması ile ilgili uzun çalışmalar yapılıp tamamlandığını, belgelerin kendilerine iletildiğini, Güzelyurt’taki sahanın belgelerinin de geleceğini sorunun olmadığını söyledi. Dürüst, onay belgeleri ellerine ulaşınca Fellahoğlu’na aktaracaklarını söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 499 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler