1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. FOLK-DER, BOSNA-HERSEK’TE FESTİVALE KATILIYOR
FOLK-DER, BOSNA-HERSEK’TE FESTİVALE KATILIYOR

FOLK-DER, BOSNA-HERSEK’TE FESTİVALE KATILIYOR

FOLK-DER Çocuk Kulübü’ne bağlı “Kozan” grubu 3. Uluslararası Çocuk Halk Dansları Festivali’ne katılmak üzere Bosna-Hersek’e gitti.

A+A-

 

 

 

Folklor Derneği’nin (FOLK-DER) Çocuk Kulübü’ne bağlı “Kozan” grubu 3. Uluslararası Çocuk Halk Dansları Festivali’ne katılmak üzere Bosna-Hersek’e gitti.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, yaşları 10 ile 14 arasında değişen çocuklardan oluşan Kozan gurubu, Ilidza ve Novi Grad belediyelerinin sponsorluğunda düzenlenen 3. Uluslararası Çocuk Halk Dansları Festivali’ne katılmak üzere, 23 dansçı 2 eğitmen ve 2 yöneticiyle dün KKTC’den ayrıldı.

Eğitmenliğini Fatoş Aşina ve Umut Öksüz’ün, kafile başkanlığını Ali Katipoğlu’nun yaptığı grup, bugün başlayan ve 25 Haziran’a kadar sürecek festivalde, Kıbrıs Türk halk danslarını temsil edip tanıtacak.

Çocukların folklorik yaratıcılıklarını sergileyecekleri Saraybosna, Bosna-Hersek’ten ve 8 yabancı ülkeden 500 çocuğu ağırlayacak. Kuzey Kıbrıs yanında, Arnavutluk, Bulgaristan, Türkiye, Karadağ, Makedonya, Slovakya ve Bosna-Hersek’ten giden çocuklar, tek bir şemsiye altında “kültürleri sunma, arkadaşlığı geliştirme, kültürel ve sosyal ruh, sevgiyi yayma ve dünya barışı” sloganlarıyla meydanlarda toplanacak.

Saraybosna’nın güzelliklerini keşfetmek için yapılacak gezi turlarıyla Bosna-Hersek’i tanıyacak olan dünya çocukları, festivalin son günü de müzik, dans, çeşitli oyunlar ve kültürel paylaşımlarla festivale veda edecekler.

Folk-Der açıklamasında, festival için hiçbir bir biriminden hiçbir katkı alınmadığı belirtilerek, festivale katılan çocukların masraflarını karşılayan Folk-Der velilerine, özverileri için teşekkür edildi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 573 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler