1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'FOGEM İLE YAZ BEMBEYAZ, YÜRÜYORUZ...'
FOGEM İLE YAZ BEMBEYAZ, YÜRÜYORUZ...

'FOGEM İLE YAZ BEMBEYAZ, YÜRÜYORUZ...'

FOGEM, K.T. Diyabet Derneği yararına rekor katılımlı bembeyaz bir yürüyüş düzenliyor.

A+A-

Toplumun küçük bir modeli olan Folkler ve Gençlik Merkezi (FOGEM), gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekliyor. K.T. Diyabet Derneği için yaklaşık 1000 kişinin katılacağı bir “Bembeyaz” bir yürüyüş düzenleyecek.

Bu yıl “FOGEM İLE YAZ BEMBEYAZ”  adı altında yürüyüş düzenleyecek olan merkez, elde edilecek olan tüm geliri Kıbrıs Türk Diyabet Derneği’ne bağışlayacak.

FOGEM ve Diyabet Derneği yetkilileri etkinlikle ilgili dün basın toplantısı düzenledi.

Fogem Başkanı Salahi Döşemeci yaptığı basın açıklamasında, FOGEM ile ilgili bilgi vererek, yapılan sosyal projelerin önemine dikkat çekti.

 

“YÜRÜYORUZ”

Döşemeci, Diyabet Derneği için yapılacak yürüyüşün çok önemli olduğuna dikkat çekerek, birçok dernek ve sivil tolum örgütlerinin kendilerine destek vererek yürüyüşe katılacaklarını belirtti. FOGEM Başkanı, yürüyüşe katılacak olanların; gömlek, bluz, elbise gibi üst grup parçalarını giymesini, varsa pantolon şort gibi alt grubun da beyaz olmasının tercih edildiğini ancak alt grubun beyaz olamaması durumunda ise kot giyilmesi gerektiğinin altını çizdi. K.T.Diyabet Derneği yararına beş Türk Lirasına satılacak olan beyaz renkli balonlarla yapılacak Dereboyu korteji sonunda Coşkuner Beer Garden da Grup Rast konser verileceğini de aktaran Salahi Döşemeci, düne kadar 18 farklı kuruluşun etkinliğe katılacağını bildirdiğini söyledi. Etkinlik gününe kadar bu sayının daha da artacağına inanmakta olduklarını belirten Döşemeci, hedefin 1000 kişi olmasını beklediklerini söyledi.

FOGEM Başkanı Salahi Döşemeci, 15 Haziran 2012’de saat 18.00’de İngiliz Elçiği önünden Coşkuner Beer Garden’a kadar yapılacak olan yürüyüşe tüm halkın katılımını bekldikelrini aktardı.

K.T. Diyabet Derneği Başkanı Caner Arca da FOGEM yetkililerine teşekkür ederek, yapılanın anlam ve önemine değindi. Diyabetin ne kadar önemli olduğuna vurgu yapan Arca, herkesin bu yürüyüşe katılmaya çağırdı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 664 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler