1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. FLURENCOS: UCUZ HAVAYOLLARI GÜVENLİ
FLURENCOS: UCUZ HAVAYOLLARI GÜVENLİ

FLURENCOS: UCUZ HAVAYOLLARI GÜVENLİ

Kıbrıs Rum Ulaştırma ve Bayındırlık Bakanı, düşük maliyetli havayolu şirketleri ve Kıbrıs Rum tarafındaki uçuş güvenliği konusunda, milletvekillerinin endişelerine yanıt verdi.

A+A-Kıbrıs Rum Ulaştırma ve Bayındırlık Bakanı Efthimios Flurencos, düşük maliyetli havayolu şirketleri ve Kıbrıs Rum tarafındaki uçuş güvenliği konusunda, milletvekillerinin endişelerine yanıt verdi.
Haravgi’nin haberine göre, Larnaka ve Baf havalimanlarına inen yabancı uçaklara sürekli kontroller yapılmakta olduğunu dile getiren Flurencos, Güney Kıbrıs’a seferler yapmakta olan şirketlerin, gerekli belgelere sahip olmalarının haricinde, Güney Kıbrıs topraklarında da kontrole tabi tutulmakta olduklarını anlattı.
Açıklamasında, uçuşlar konusunda teknik bilgiler de veren Flurencos, Güney Kıbrıs’ta faaliyet göstermekte olan düşük maliyetli havayolu şirketlerinin, başka bir AB üyesi ülkeden hava operatörü sertifikasına (AOC) sahip olduğunu ifade etti.
Ryanair’in İrlanda, Easyjet’in İngiltere, Wizzair’in Macaristan, Blue Air’ın da Romanya’da AOC sertifikasına sahip olduğunu anlatan Flurencos, gerek bunların gerek “Kıbrıs Havayollarının”, güvenli şirketler olarak kabul edilmekte olduklarını sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 549 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler