1. YAZARLAR

  2. Hasan Ecer

  3. Fizik gücü ve kondisyon farkı
Hasan Ecer

Hasan Ecer

Yazarın Tüm Yazıları >

Fizik gücü ve kondisyon farkı

A+A-

Hafta içerisinde Kaymaklı’yı 7-0 gibi açık farkla kupadan eleyen Yenicami, MTG deplasmanına büyük bir özgüven içerisinde çıktı. Ancak erken yedikleri gol ile de maçın sonuna kadar ölüp ölüp dirildiler.
MTG ise önemli fuutbolcularından yoksun olarak bu karşılaşmaya çıktı. Hakan, Nurettin, Mike, Hasan Büke ve Göktaş’ın yokluğu takımı olumsuz etkilerken, yönetimin de ilgisizliği de gözlerden kaçmadı. Başkan Altunay Fahri’nin tek başına kaldığı kulüp yönetiminde, büyük çatlaklar olduğu haberleri kulağımıza geldi.
Bu kadar olumsuzluklar içerisinde oyuna başlayan MTG, baştan sona kadar güçlü rakibi karşınında müthiş bir direnç ve mücadele örneği ortaya koydu. Erken attıklar golün ardından 88 dakika canla başla mücadele etmeyi başardılar. Özellikle Uğur ve Conteh çok iyi mücadele ettiler.
Yenicami’de gününde olmayan Cedric, attığı iki golle takımına üç puanı kazandıran kişi oldu.  Futbol çok enteresan bir oyundur. Her aldığı topu ezen tek bir olumlu hareket yapmayan Cedric, çok anlamlı diyebileceğimiz, yani rakibi Kaymaklı’nın mağlup olduğu bir haftada, takımına üç puanı kazandıran kişi olarak, tüm olumsuzluklarını ve kötü oyunununu unutturacak iki gole imza atıyor.
Bir gerçek varsa Cedric, Yenicami’ye bekleneni veremiyor. Çetinkaya’daki yüksek performansından hiç eser yok. Büyük umutlarla ara transferde kadrosuna dahil ettiği Cedric, eski gücünde değil. Bir an önce eski günlerine dönmesi için, arkadaşlarından daha fazla çalışması gerekiyor. Takımın genelinin performansı gözle görülür bir biçimde üst seviyelerde. Onlar böyle iken Cedric fizik gücü olarak geride kalmamalı.
Yenicami, fizik gücü ve kondisyon olarak çok iyi bir bir takım. Rakiplerini bu gücü ile adeta yıkıyor. Dünkü maçta da, rakibini adeta kendi alanına hapsetti. Özellikle ikinci devrede rakibine kurduğu baskı ile MTG’yi bunalttı. Bir ara MTG 11 kişi ile savunma yapmak zorunda kaldı.
Altıncı dakikada Erbay'ın topu uzaklaştıramamasından faydalanan Conteh takımını 1-0 öne geçirdi.
Bu gol MTG'nin savunmaya yönelik bir futbol oynamasına neden oldu. Kontra toplarla Yenicami’nin üzerine gitmeye çalıştılar, ancak özellikle savunmada Serhan'ın mükemmel oyunu ile bu ataklar etkisizleştirildi.
Yenicami, dünkü maçta savunmayı açmak için belki de bu sezonun en çok yan top kullandığı maç oldu. Ancak biraz şansızlık, biraz da zamanlama hataları gollerin gelmesini geciktirdi. Bu kadar kalabalık savunma karşısında topu üç direk arasına sokabilmek, hem güç hem de beceri ister.
Fizik güçleri iyi olmalarına rağmen, yapılan sayısız ortalara gol vuruşu yapabilecek oyuncu bulmakta zorlandı. Ünal herzamanki gibi inanılmaz koştu, nazar değmesin ama biyonik adam gibi oynuyor. Yorulmak nedir bilmiyor. Peter her zaman oldugu gibi çok iyi mücadele etti. İbo çok ortalar yaptı. Adil sağ kanadı mükemmel kullandı. Bütün bunların yanında Cedric ve Tansel'in özellikle ceza alanı içerisinde etkisiz oluşları golün gelmesini geciktirdi.
Bilindiği gibi hafta içerisinde Kaymaklı ile karşılaşan ve 7-0’lık tarihi bir fark yakalayan Yenicami, bu zorlu maçtan sonra dünkü maçta da ortaya koydukları mücadeleci ruh ve fizik gücünü takdir etmemek mümkün değildir. O kadar baskı kurdular ki adeta rakibine göz açtırmadı. Zaten Yenicami’ye açık futbol oynama cesareti gösteren takımlar farklı mağlup olmaktan kurtulamazlar.
Sonuçta dünkü maçı zor da olsa kazanan Yenicami, önemli bir deplasman olan MTG maçından üç puan alarak döndü. Rakibi Kaymaklı’nın yenilmesi ile de, kazandıkları üç puanın anlamı daha da büyük oldu. Aradaki puan farkını 6 ya çıkartan Yenicami, çok önemli bir avantajı da yakalamış oldu.

Bu yazı toplam 1813 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar