1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'FIRÇANIZLA KANSERLE SAVAŞA KATILIN'
FIRÇANIZLA KANSERLE SAVAŞA KATILIN

'FIRÇANIZLA KANSERLE SAVAŞA KATILIN'

‘Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’, kanser konusunda eğitimi sağlamak amacıyla, “KANSERLE SAVAŞ İÇİN AFİŞ VE SLOGAN YARIŞMASI” düzenliyor..

A+A-

 

 

Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı, “4 ana hedefi içerisinde yer alan” kanser konusunda eğitim sağlamak amacıyla, “Kanserle Savaş İçin Afiş ve Slogan Yarışması” düzenleyecek.

Vakıf koordinatörü Gediz İnan, konuya ilişkin yazılı açıklamasında, “Öğrencilere, kaleminizle, fırçanızla; kanserle savaşa katılın çağrısında bulunuyor, öğretmenlerin, ebeveynlerin ve bu çağrımızı duyan herkesin öğrencileri teşvik etmesini rica ediyoruz” dedi.

Geleneksel olarak yapılan ve bu yıl 11’incisi düzenlenecek olan yarışma anaokul, ilkokul, ortaokul, lise, kolej, özel okul, Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi ve Meslek Lisesi öğrencilerine yönelik yapılacak.

Yarışmadaki konular üç başlık altında toplandı:

“1. Sigara ve Kanser
2. Beslenme ve Kanser
3. Çevre ve Kanser”

Herhangi bir teknik veya malzemeyle yarışmaya katılacak öğrencilerin yapacakları çalışmanın boyutu 50x70 cm. olacak ancak sadece ana sınıf ve ilkokul 1. 2. 3. sınıfları için A3 boyutunda bulunacak.

Çalışmanın daha önce hiçbir yarışmaya katılmamış olması gerekiyor.

Öğrenciler, yapacakları afiş çalışmalarını, 23 Mart 2012’ye kadar, “20 Atatürk Meydanı Mahkemeler Karşısı - Lefkoşa” adresindeki Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’na teslim edebilecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 691 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler