1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. FİNALİSTLER BELİRLENDİ
FİNALİSTLER BELİRLENDİ

FİNALİSTLER BELİRLENDİ

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Orta Öğretim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2011-2012 Öğretim Yılı Ortaokullar arası Basketbol Birinciliği’nde dün oynanan yarı final maçları ile finalistler belirlendi. Yıldız erkek yarı finalinde adını fi

A+A-

 

 

Ortaokullararası Basketbol Birinciliği’nde Oğuz Veli hem kızlarda hem de erkeklerde galip gelerek finale yükselirken, Levent Koleji kızlarda ve Yakın Doğu Koleji de erkeklerde finale yükselen diğer okullar oldu

 

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Orta Öğretim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2011-2012 Öğretim Yılı Ortaokullar arası Basketbol Birinciliği’nde dün oynanan yarı final maçları ile finalistler belirlendi.

Yıldız erkek yarı finalinde adını finale yazdıran ilk takım rakibi TMK’yı rahat bir oyun sonunda 46-28 mağlup eden Yakın Doğu Koleji oldu.

 

Salon: Atatürk Spor

Hakemler: Yusuf Serter, Mesut Bolkan

YDK: Mehmet, Bertu, Tahsin, Cemal, İbrahim, Tayfun, Önder, Günay, İsmail, Ertuğrul, Vedat, Diyar

TMK: Tuna, Kemal, Şevki, Arda, Onur, Yedel, Mert, Kaan, Ersin, Çağkan, Hüseyin

1.Periyot: 15-8

2.Periyot: 15-8

3.Periyot: 8-4

4.Periyot: 8-8

 

Erkekler yarı finalin ilk mücadelesinde Yakın Doğu Koleji (YDK) ile Türk Maarif Koleji karşı karşıya geldi. Maçın tamamında üstün ve güzel bir oyun sergileyen Yakın Doğu Koleji rakibi TMK karşısında sahadan 46-28 galip ayrılarak yıldız erkekler de adını finale yazdıran ilk isim oldu.

 

OĞUZ VELİ 2’NCİ FİNALİST

 

Erkekler ikinci yarı final mücadelesinde Oğuz Veli Ortaokulu ile Şht. Hüseyin Ruso Ortaokulu karşılaştı ve bu mücadeleden 29-14 galip ayrılan Oğuz Veli Ortaokulu bugün oynanacak Ortaokullararası Basketbol Erkekler Finali’nde YDK’nin rakibi oldu.

 

LEVENT VE OĞUZ VELİ KIZLARI FİNALDE

 

Lefkoşa Atatürk Spor Salonunda oynanan kızlar yarı finalinin ilk karşılaşmasında Levent Koleji rakibi Yakın Doğu Koleji’ni tüm periyotlarda çok rahat ve üstün bir oyun ile 60-16 yenerek ilk finalist olma başarısını gösterdi.

Günün diğer kızlar yarı finalinde Oğuz Veli Ortaokulu, Türk Maarif Koleji’ni 27-10 mağlup etti ve finalde Levent Kolejinin rakibi oldu.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 778 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler