1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. FİNALİN ADI: DAÜ-GAÜ
FİNALİN ADI: DAÜ-GAÜ

FİNALİN ADI: DAÜ-GAÜ

2012 Üniversiteler Spor Oyunları’nda voleybol müsabakaları başlarken, erkeklerde finalistler de belli oldu

A+A-

 

 

 

 

Hem erkeklerde, hem kadınlarda ilk günün galipleri Doğu Akdeniz Üniversitesi ile Girne Amerikan Üniversitesi olurken, bu iki ekip erkekler finalinde karşı karşıya gelecek

 

KKTC Üniversite Sporları Federasyonu’nun düzenlediği 2012 Üniversiteler Spor Oyunları çerçevesinde, Hentbol Federasyonu’nun katkılarıyla düzenlenen “Üniversiteler 2012 Voleybol Şampiyonası” dün oynanan karşılaşmalarla başladı.

Kadınlarda Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ), Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ve Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ); Erkeklerde ise, DAÜ, YDÜ, GAÜ ve LAÜ’nün mücadele etmekte oldukları Üniversiteler 2012 Voleybol Şampiyonası’nın ilk gününde DAÜ ve GAÜ hem erkeklerde, hem de kadınlarda galip geldiler.

Bugün ve yarın Necati Taşkın Spor Salonu’nda devam edecek olan Üniversiteler 2012 Voleybol Şampiyonası yarın oynanacak final karşılaşmalarıyla tamamlanacak.

Günün en ilginç karşılaşması erkeklerde GAÜ ile LAÜ arasında oynandı. Karşılaşmaya sadece 7 sporcu ile çıkan LAÜ’nün 15 kişilik kadroya sahip GAÜ karşısında skoru 2-2’ye taşıması ve maçı zorlaması dikkatleri çekti.

Atatürk Spor Kompleksi’ndeki Antrenman Salonu’nda oynanan karşılaşmayı 3-2 kazanan GAÜ, gönülleri fetheden ise, LAÜ oldu.

İlk gün sonuçları:

Kadınlar

LAÜ: 1 – GAÜ: 3 

ODTÜ: 1 – DAÜ: 3

Erkekler

GAÜ: 3 – LAÜ: 2

DAÜ: 3 – YDÜ: 0 

 

Üniversiteler 2012 Voleybol Şampiyonası’nın programı:

Bugün: Saat 12:30

YDÜ – DAÜ  (Kadınlar Maçı)

YDÜ – LAÜ (Erkekler üçüncülük maçı)

Yarın: Saat 12:30

Kadınlar Üçüncülük Maçı        

Kadınlar Final Maçı

Erkekler Final Maçı (DAÜ-GAÜ)

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 482 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler