1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Final için yarıştılar
Final için yarıştılar

Final için yarıştılar

Ortaokullu Yıldızlar Atletizm Eleme Yarışları tamamlandı

A+A-

 

Milli Eğitim Bakanlığı, Milli Günler, Okul Sporları ve Kol Etkinlikleri Koordinasyon Birimi tarafından organize edilen Ortaokullu Yıldızlar Atletizm Eleme Yarışları dün koşulan son gün yarışları ile tamamlandı. İki gün boyunca Atatürk Stadı’nda gerçekleştirilen yarışlarda Yakın Doğu Koleji kızlarda ve erkeklerde elemeleri ilk sırada tamamladı. Kızlarda finallere kalan okullar YDK, Canbulat Özgürlük Ortaokulu, Girne Amerikan Koleji, Şht. Turgut Ortaokulu, Levent Kolej, 19 Mayıs TMK ve Oğuz Veli Ortaokulu oldu. Erkeklerde YDK, Şht. Turgut Ortaokulu, Lapta Yavuzlar Lisesi, Bayraktar TMK, Oğuz Veli Ortaokulu, Çanakkale Ortaokulu ve Levent Kolej finallere yükselme başarısı gösterdiler. Braşlarda alınan dereceler ve takımsal sıralamalarda ilk 7 şöyle:

KIZLAR

100 METRE
1. Sefanur Şahin (Canbulat ÖO) 13.49
2. Suay Bedeoğlu (YDK) 13.68
3. Gizem Beşöd (BTMK) 14.28

300 METRE
1. Selma Neşe (YDK) 47.16
2. Ayça Sağaltıcı (Canbulat ÖO) 47.69
3. İlayda Özbekoğlu (Levent Kolej) 48.27

1500 METRE
1. Asya Koçak (Canbulat ÖO) 5:37.62
2. Duygu Ağcabay (Mehmetçik Ort) 6:00.41
3. Nefise Aybarser (ŞTO) 6:03.90

100 METRE ENGELLİ
1. Ülkü Özbada (YDK) 17.86
2. Zeynep Süngü (GAK) 18.19
3. Narin Sevim (Canbulat ÖO) 18.83 32

YÜKSEK ATLAMA
1. Misengabu Mbuyamba (YDK) 1.40
2. Diana Gültuna (19 Mayıs TMK) 1.37
3. Suel Hakverdi (TMK) 1.34

GÜLLE ATMA
1. Sude Kadıoğlu (YDK) 11.11
2. Melek Gökçen Ceylan (GAK) 8.75
3. Buse Gezici (ŞTO) 8.35

4x100 METRE BAYRAK
1. Yakın Doğu Koleji 0:54.22 84
2. Canbulat Özgürlük Ortaokulu 0:56.77
3Girne Amerikan Koleji 0:57.78

800 METRE
1. Ayşe Bacı (Çanakkale Ortaokulu) 2:47.15
2. Suay Bedeoğlu (YDK) 2:51.03
3. Duygu Ağcabay (Mehmetçik Ortaokulu) 2:55.60

UZUN ATLAMA
1. Zeynep Süngü (GAK) 4.78
2. Deniz  Süngü (19 Mayıs TMK) 4.53
3. Emine Özbada (YDK) 4.35
    
CİRİT ATMA
1. İlayda Altun (Canbulat ÖO) 30.00
2. Selma Neşe (YDK) 25.56
3. Nuray Eger (Bayraktar Ortaokulu) 20.59

DİSK ATMA
1. Sude Saraç (YDK) 28.38
2. Dilan Laçin (Canbulat ÖO) 20.70
3. Nuray Eger (Bayraktar Ortaokulu) 18.36

-------------------------------------------------------------

ERKEKLER

100 METRE
1. Saffet Özmenek (GAK) 12.23
2. Eran Kabidan (YDK) 12.30
3. Metin Serdar (ŞTO) 12.93

100 METRE ENGELLİ
1. Azat Etkü (YDK) 15.58
2. Erşen Ünverdi (ŞTO) 17.38
3. Mert Göksu (BTMK) 19.05

300 METRE
1. Emre Turgut (Çanakkale Ortaokulu) 43.12
2. Kazmaıer Ali Rıza (Levent Kolej) 43.15
3. Melih Denizci (ŞTO) 43.15

800 METRE
1. Osman Sadetoğlu (YDK) 2:19.68
2. Mert Çelik (Lapta Yavuzlar) 2:23.49
3. Pertev Zeki (Doğa Koleji) 2:28.60

4X100 METRE BAYRAK
1. Yakın Doğu Koleji 0:50.66
2. Bayraktar TMK 0:51.66
3. Şht. Turgut Ortaokulu 0:52.23

2000 METRE
1. Osman Sadetoğlu (YDK) 6:53.24
2. Mert Çelik (Lapta Yavuzlar) 7:03.47
3. Ferdi Güzel (ŞTO) 7:12.52

YÜKSEK ATLAMA
1. Azat Etkü (YDK) 1.65
2. Hasan Mazı (BTMK) 1.45
3. Doğaç Toprak İdris (Levent Kolej) 1.40

UZUN ATLAMA
1. Saffet Özmenek (GAK) 5.65
2. Bora Altıntaş (YDK) 5.63
3. Coşkun Cumaoğulları (Doğa Koleji) 5.42

ÜÇ ADIM ATLAMA
1. Büktay Benekli Kartal (YDK) 11.29
2. Mert Baykent (ŞHRO) 10.97
3. Durmuş Maçka (Canbulat ÖO) 10.23

GÜLLE ATMA
1. Berkem Dikengil (YDK) 10.47
2. Mehmet Erduran (Lapta Yavuzlar) 10.44
3. Hüseyin Kuş (ŞTO) 10.04

DİSK ATMA
1. Berke Orhan  (ŞTO) 31.37
2. Erinç Salih Kuraner (Atleks Sanverler) 30.10
3. Berkem Dikengil (YDK) 29.43

CİRİT ATMA
1. Emre Turgut (Çanakkale Ortaokulu) 32.38
2. Mehmet Erduran (Lapta Yavuzlar) 31.69
3. Mert Keskinel (ŞTO) 30.68

----------------------------------------------------------

TAKIMSAL SIRALAMA

KIZLAR
1. Yakın Doğu Koleji (489 Puan)
2. Canbulat Özgürlük Ortaokulu (425 Puan)
3. Girne Amerikan Koleji (350 Puan)
4. Şht. Turgut Ortaokulu (349 Puan)
5. Levent Kolej (320 Puan)
6. 19 Mayıs TMK (289 Puan)
7. Oğuz Veli Ortaokulu (273 Puan)

ERKEKLER
1. Yakın Doğu Koleji (502 Puan)
2. Şht. Turgut Ortaokulu (426 Puan)
3. Lapta Yavuzlar Lisesi (368 Puan)
4. Bayraktar Türk Maarif Koleji (362 Puan)
5. Oğuz Veli Ortaokulu (310 Puan)
6. Çanakkale Ortaokulu (300 Puan)
7. Levent Kolej (292 Puan)

Bu haber toplam 947 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler