1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Filmin sonu
Filmin sonu

Filmin sonu

Bir film izlersiniz ve sıkıcı bulursunuz, ama sonunda öyle sahneler yer alır ve öyle güzel mesajlar verir ki, sanki filmin her anından zevk almışçasına ayrılırsınız sinemadan. Dünkü maç böyle bir şeydi. Aşırı rüzgar, iki takımın da riskten uzak, temkinli

A+A-

 

 

Bir film izlersiniz ve sıkıcı bulursunuz, ama sonunda öyle sahneler yer alır ve öyle güzel mesajlar verir ki, sanki filmin her anından zevk almışçasına ayrılırsınız sinemadan. Dünkü maç böyle bir şeydi. Aşırı rüzgar, iki takımın da riskten uzak, temkinli oyunu ilk devrede gol izlememizi engelledi. İlk dakikalarda Mormenekşe’nin bulduğu iki pozisyon dışında net pozisyon göremedik.

Rüzgara karşı oynayan Hamitköy, Hamdi’nin soldan bindirmeleriyle rakip kaleye yerden akılcı paslarla gitmeyi denerken, oyunu kendi yarı sahasında tutmayarak doğru bir strateji yaptı ve en azından kalesinde gol görmeyerek devreyi tamamladı. Ancak ikinci devrede rüzgar arkasında olan Hamitköy, bir türlü organize olamadı. İkinci devrede özellikle Mormenekşe daha arzulu ve istekliydi. Hamitköy’de orta alan kurgusu oyundan düşene kadar, ki son onbeş dakikalık bölümde oldu, Mormenekşe yeteri kadar organize olamadı. Sürekli pas hataları, top kayıpları, ileriye çıkmaya çalışan kırmızı yeşillilerde sıkıntı oluşturdu. Ancak ilk devrede kötü olan Mehmet Fuat’ın oyuna ağırlığını koyması, Sami Ergazi ve Cemil’in topla daha fazla buluşmaya başlaması ve Hasan Aksoy’un sağdan bindirmeleriyle rakip savunma üzerinde ciddi bir baskı kuruldu. Savunma ve kaleci hata yapmayınca bir nebze saha içi motivasyon sağlandı.

İlk devrede her ikili mücadelede yere düşen Burak, ikinci devrede topu arkadaşlarına kazandırmayı başarınca, gol pozisyonları artmaya başladı. Aslında Sami Ergazi’nin kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyon gol olsa maç kopma noktasına gelecekti. O olmayınca bu kez duran toplar devreye girdi. Abdi serbest atıştan harika bir gol attı. Doksan denen yere giden top filelerle buluşurken, Abdi, yedek kulübelerinin bulunduğu taraftaki ağaçlardan birisinin üzerine çıkıp belki de futbol tarihimizde ilk kez görülen ilginç bir gol sevinci yaşadı. Sonrasında da baskı devam etti. Hasan Aksoy’un sakatlanma pahasına aktardığı topu alan Mehmet Fuat, rakip savunmanın arasından öylesine akıllıca geçti ki onu ancak yere indirerek durdurabilirlerdi. Öyle de oldu. Salih Işık pozisyonda direkt kırmızı kart görünce oyuncu değiştirme hakkı kalmayan kırmızı siyahlılarda kaleye Mehmet Özkasnak geçti. Abdi bu golü kaydetse belki de takımının tarihine geçecek, ya da başka bir ağaca çıkarak ikinci ilginç bir gol sevinci yaşayacaktı. Ancak ikinci sarı karttan kırmızıyla oyundan da atılabilirdi. Mehmet Özkasnak iyi uzanarak köşeden topu önlerken, kalan beş dakikalık uzatma bölümünde takımı adına bir şans daha yakalatmış oldu. Ancak son saniyede rakip kaleye uzun bir pas göndermek ve beraberlik golünü aramak varken kısa oynama düşüncesi, topun günün başarılı ismi Mehmet Fuat’ta kalmasına neden oldu. O da ileriye çıkan Mehmet Özkasnak’ı iyi fark ederek aşırtma vuruşla maçın skorunu ilan etti.

Fehim Dayı ilk devrede bazı faul pozisyonlarında doğru karar veremedi ancak oyunun temposunun arttığı ikinci devrede daha başarılıydı. Kırmızı kart doğru karardı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 666 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler