1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. FİLELEFTHEROS: ANKARA YENİ SAHNE İSTİYOR
FİLELEFTHEROS: ANKARA YENİ SAHNE İSTİYOR

FİLELEFTHEROS: ANKARA YENİ SAHNE İSTİYOR

Kıbrıs Türk tarafının, müzakerelerin yeniden başlaması konusunda hazırlıklar yaptığı bildirildi.

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk tarafının, müzakerelerin yeniden başlaması konusunda hazırlıklar yaptığı bildirildi.
Fileleftheros Eroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı’nda düzenlenen bir davette yaptığı konuşmayı; “Kıbrıs Türk tarafının, Kıbrıs müzakerelerinin, Kıbrıs Rum başkanlık seçimlerinin ardından Mart 2013’te yeniden başlaması için prosedürün, takvimin değişmesini ve bunun sonucunda hakemliği şart koştuğu” şeklinde yorumladı.
Fileleftheros “Ankara Yeni Sahne İstiyor... Türklerin Şartları; Prosedürde Değişiklik, Takvim ve Hakemlik... Eroğlu Mart İtibarıyla Sayfayı Çeviriyoruz Diyor” başlıklı haberinde, “Lefkoşa memorandum ve başkanlık seçimleri ışığı altında kendine başka öncelikler belirlemişken Türk tarafı perde gerisinde hareket ediyor ve yeni olgular şekillendirmeye çalışıyor görünüyor” ifadesini kullandı.
Gazete diplomatik kaynaklara dayanarak Türk tarafının çeşitli temaslarında, bugüne kadar yürütülen müzakerelerin sonuç vermediği ve ilânihaye devam edemeyeceği tezini öne çıkararak müzakerelerin yeniden başlaması konusunda bir formül ileri götürmekte olduğunu yazdı.
“Bu ifade, detayları bilmeyenlerin kulağına mantıklı geliyor” yorumunu yapan ve müzakere prosedürünün verimsiz olduğu gerçeğini kimsenin inkâr edemeyeceğinin de altını çizen gazete, “Türk tarafının “maksimalist tezler öne sürdüğünü ve muhtemel uzlaşı köprülerini de uçurduğunu” iddia etti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 571 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler