1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. FİLEDE FİNAL GÜNÜ...
FİLEDE FİNAL GÜNÜ...

FİLEDE FİNAL GÜNÜ...

Ortaokul yıldızlar final müsabakalarında dün oynanan karşılaşmalar sonrası finalistler belirlendi.

A+A-

 

 

Ortaokul yıldızlar final müsabakalarında dün oynanan karşılaşmalar sonrası finalistler belirlendi. Kızlarda Esentepe ile Canbulat Ortaokulu, erkeklerde de Erenköy Lisesi ile Çanakkale Ortaokulu şampiyon olabilmek için mücadele edecek

 

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Günler Okul Sporları Koordinasyon Birimi tarafından düzenlenen Ortaokul yıldızlar final müsabakalarının ilk günü dün Atatürk Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmalar ile tamamlandı. Kızlarda Çanakkale Ortaokulu ile Esentepe arasındaki finale çıkma mücadelesinde gülen taraf Esentepe Ortaokulu oldu. Diğer bir finalistin belirlendiği karşılaşma Canbulat Ortaokulu ile Lefke Gazi Lisesi arasında oynandı. Karşılaşmada rakibini 3-0 yenen Canbulat Ortaokulu finale kalan diğer bir takım olurken Çanakkale ile Lefke Gazi Lisesi üçüncülük için mücadele edecekler.

Erkekler arasında oynanan ve finale çıkma mücadelesinin verildiği karşılaşmaların ilki Esentepe Ortaokulu ile Çanakkale Ortaokulu arasında oynanırken maçta gülen taraf rakibini 3-0 ile geçen Çanakkale Ortaokulu oldu. Diğer karşılaşmada ise Canbulat Ortaokulu’nu 3-0 yenen Erenköy Ortaokulu diğer finalist takım oldu.

Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda bugün oynanacak final ve üçüncülük karşılaşmasının ardından turnuva tamamlanacak ve dereceye giren okullar belirlenecek. Maçlar saat 09.30’da başlayacak.

Alınan sonuçlar ve bugünün programı şöyle: 

 

Sonuçlar

 

Kızlar

Çanakkale Ortaokulu  – Esentepe Ortaokulu: 0-3

Canbulat Ortaokulu – Lefke Gazi Lisesi: 3-0

 

Erkekler

Esentepe Ortaokulu – Çanakkale Ortaokulu: 0-3

Erenköy Ortaokulu – Canbulat Ortaokulu:3-0

 

Üçüncülük maçları

Kızlar: Çanakkale Ortaokulu – Lefke Gazi Lisesi

Erklekler: Esentepe Ortaokulu – Canbulat Ortaokulu

 

Final maçları

Kızlar: Esentepe Ortaokulu -  Canbulat Ortaokulu

Erkekler: Erenköy Lisesi – Çanakkale Ortaokulu

 

 

Fotoğraflar: Çağan Kutgüner

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 771 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler