1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. FİKSTÜRLER ÇEKİLDİ
FİKSTÜRLER ÇEKİLDİ

FİKSTÜRLER ÇEKİLDİ

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen ve ana sponsorluğunu Telsim’in yaptığı Süper Lig ve Birinci Lig’in fikstürleri dün Golden Tulip Otel’de çekildi. Açılış konuşmasını Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğl

A+A-

 

 

Telsim Süper Lig ve Birinci Lig fikstürleri dün Golden Tulip Otel’de çekildi. Süper Lig’in ilk haftasında oynanacak 7 karşılaşmanın 5 tanesiLefkoşa’da oynanacak. 2012 – 2013 futbol sezonu Telsim Süper Lig ve Birinci Lig 29 eylül tarihinde başlayacak

 

Süper Lig’in geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezon da önemli bir maç ile başlayacak. Geçtiğimiz sezonun şampiyonluk yarışı veren ekiplerinden Yenicami ile Küçük Kaymaklı ilk haftada karşı karşıya gelecekler. Son şampiyon Çetinkaya kendi evinde Lapta’yı konuk edecek

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen ve ana sponsorluğunu Telsim’in yaptığı Süper Lig ve Birinci Lig’in fikstürleri dün Golden Tulip Otel’de çekildi. Açılış konuşmasını Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu yaptı. Sertoğlu yeni sezonda uygulamaya konulacak yeniliklerden bahsetti. Öncelikle her kulübe birer e-mail adresi verildiğini belirten Sertoğlu, Federasyon olarak alınan bütün kararların bu e-mail yolu ile kulüplere bildirileceğini belirtti.

 

SERTOĞLU YENİLİKLERDEN BAHSETTİ

Yeni sezonda uygulamaya konulacak bir diğer talimat olan Akreditasyon Talimatı’na da değinen Sertoğlu, futbolcu, teknik adam ve yöneticilerin boyunlarında akreditasyon kartlarının olacağını dile getirdi. Saha içerisinde görev yapacak basın mensuplarının yeni sezonda yelek giyerek görev yapacağını belirten Sertoğlu, saha dışına getirdikleri disiplini yeni sezonla birlikte saha içerisine de getirmeyi planladıklarını söyledi.

 

RESMİ MAÇ TOPLARI

Yeni sezonda yürürlüğe girecek bir diğer uygulama olan Centilmen Lig’e de değinen Sertoğlu, bu uygulamada da ödüller olacağını ve ilerleyen günlerde Centilmen Lig’e bir sponsorun bulunacağını dile getirdi. Resmi maç toplarının da tanıtıldığı fikstür çekiminde başkan Hasan Sertoğlu, maçların üzerinde liglerin sponsoru Telsim’in logosunun bulunduğu toplarla oynanacağını, 4’üncü hakemlerin bu konuya dikkat edeceklerini söyledi.

Sertoğlu’nun ardından Telsim Genel Müdürü Fevzi Tanpınar, Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Başkanı Ogün Genç Kaçmaz ve Spor Bakanlığı Koordinatörü Süleyman Göktaş’ın konuşmalarının ardından fikstür çekimine gidildi. İlk önce Birinci Lig’in ilk haftasının kura çekimi yapılırken, bu kuranın ardından Süper Lig fikstürü çekildi.

 

YEDİ MAÇIN BEŞİ LEFKOŞA’DA

Süper Lig’in ilk haftasında oynanacak 7 karşılaşmanın 5 tanesi Lefkoşa’da oynanacak. Süper Lig’in ilk haftasındaki en dikkaç çekici eşleşme ise Yenicami – Küçük Kaymaklı eşleşmesi oldu. Son şampiyon Çetinkaya ligin ilk haftasında kendi sahasında Lapta’yı konuk edecek. Geçtiğimiz sezon Birinci Lig’de mücadele eden Hamitköy ve Serdarlı, sezonun ilk haftasında Süper Lig’te karşılaşacak. Girne temsilcisi Doğan Türk Birliği’nin kendi evinde Cihangir’i ağırlayacağı ilk haftada Göçmenköy ile Bostancı Bağcıl, Gençlik Gücü ile Lefke karşı karşıya gelecek. 2012 – 2013 futbol sezonu Telsim Süper Lig ve Birinci Lig 29 eylül tarihinde başlayacak.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 720 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler