1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. FİKRET DEMİRAĞ YDÜ’DE ANILACAK
FİKRET DEMİRAĞ YDÜ’DE ANILACAK

FİKRET DEMİRAĞ YDÜ’DE ANILACAK

21 Mart Dünya Şiir Günü nedeniyle, 20 Mart Salı günü saat 12:30’da, İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda ünlü şairimiz Fikret Demirağ’ı anma töreni düzenlenecek.

A+A-

 

 

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Kıbrıs Araştırmaları Merkezi (YDÜ-KAM) tarafından, 21 Mart Dünya Şiir Günü nedeniyle, 20 Mart Salı günü saat 12:30’da, İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda ünlü şairimiz Fikret Demirağ’ı anma töreni düzenlenecek.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, anma töreninin açış konuşmasını YDÜ-KAM Başkanı YDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Bektaş yapacak.  Daha sonra Fikret Demirağ’ın sanatçı kişiliği, eserleri ve anılarıyla ilgili sanatçı dostları Mehmet Kansu, Dr. Erdoğan Saracoğlu ile Ali Nesim birer konuşma yapacaklar.

Bilindiği gibi Fikret Demirağ Kıbrıs ve Türkiye’de şiirleri en çok yayınlanan bir şiir emekçisiydi.  1974 sonrasıyla gelen ortamda yeni açılımlara yönelen Kıbrıs Türk Şiirininde Fikret Demirağ’ın şiirleri 15 yabancı dile çevrildi.  Konuşmaların ardından merhum ünlü şair Fikret Demirağ’ı anlatan bir belgesel film de gösterilecek.

Üniversite yetkilileri anma törenine tüm sanatseverlerin davetli olduklarını belirttiler.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 670 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler