1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. FERDİ ŞAMPİYON MUSTAFA BEHLÜL
FERDİ ŞAMPİYON MUSTAFA BEHLÜL

FERDİ ŞAMPİYON MUSTAFA BEHLÜL

KKDF 2011-2012 Ferdi Darts Şampiyonası” önceki akşam yapılan 14’üncü turnuva ile sona erdi. Mustafa Behlül şampiyon oldu

A+A-

 

 

 

 

Son ayağının oynandığı ve oldukça önemli olan turnuvada finalde rakibi Tamer Kaya ile karşılaşan Behlül rakibini 4-1 mağlup ederek, hem son turnuvanın, hem de bu yılın şampiyonluğunu elde etti. Tamer Kaya’nın ikinci geldiği turnuvada üçüncülük maçı için karşı karşıya gelen tecrübeli Dartsçılar Uğur Barani ve Özdaş Akkan arasındaki mücadeleyi Özdaş Akkan 3-0 kazanarak son turnuvanın üçüncüsu olmayı başardı.

Gecede tüm ödülleri toplayan Behlül En Yüksek Sayı Atma ödülünü 180 sayı atarak alırken, En Az Darts’ta Bitirme ödülünü 15 Dartsta bitirdiği oyunla ve 132 sayıdan bitirdiği oyunla  En Yüksek Sayıdan Bitirme ödülünün de sahibi oldu. Turnvuada başarılı olanlara ödülleri KKDF Merkez Hakem Komisyonu Başkanı Musa Altuntaş ve Lefkoşa Darts Birliği Başkanı Avşın Kanatlı tarafından verildi.

 

 

ORGANİZASYONDA 134 SPORCU MÜCADELE ETTİ    

134 sporcunun mücadele ettiği 2011-2012 Ferdi Darts Şampiyonası’ndaö

 dört şampiyonluk, iki ikincilik ve üç de üçüncülük elde eden Behlül bu yılın en formunda Darts’çısı olduğunu aldığı neticelerle kanıtlamış oldu. Aldığı üç şampiyonluk, üç ikincilik ve bir üçüncülükle bu yılın KKDF Ferdi sıralamasını ikinci sırada bitirene Uğur Barani oldu. Cemal Gingi bu sezon üç şampiyonluk, bir ikincilik ve üç üçüncülük elde ederek sezonu üçüncü sırada tamamlarken, genç yetenek Reha Özkarapınar büyük bir başarıya imza atarak bu yıl bir şampiyonluk ve üç ikincilik elde ederek sezonu dördüncü sırada tamamladı.

KKDF kuruluşundan beridir ikinci kez gerçekleştirilen KKTC Ferdi Darts şampiyonaları neticesinde ülkemiz Milli takımını oluşturacak olan ilk dört sporcunun da seçildiği organizasyonlarda Milli takımımız Mustafa Behlül, Uğur Barani, Cemal Gingi ve Reha Özkarapınar’dan oluşacak.

    

KKTC 2011-2012 Ferdi Sıralaması

1.    Mustafa Behlül                                 179 Puan

2.    Uğur Barani                                      153 Puan

3.    Cemal Gingi                                      138 Puan

4.    Reha Özkarapınar                             124 Puan

5.    Tanser Tilki                                       111 Puan

6.    Özdaş Akkan                                     104 Puan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 565 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler