1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. FENERBAHÇE, AEL MAÇI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI
FENERBAHÇE, AEL MAÇI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

FENERBAHÇE, AEL MAÇI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Kulüpten yapılan açıklamada, AEL Limasol ile deplasmanda yapacakları müsabakanın UEFA tarafından ''yüksek riskli maçlar'' kategorisinde yer aldığı belirtilerek, şöyle denildi

A+A-

 

 

Fenerbahçe Kulübü, futbol takımının Kıbrıs Rum Kesimi ekiplerinden AEL Limasol ile deplasmanda yapacağı UEFA Avrupa Ligi grup maçına gelecek sarı-lacivertli taraftarlara ''KKTC veya Türk bayraklarını stada götürmeyeceğim'' şeklinde bayrak yasaklanmasına yönelik beyanname imzalattığı iddialarının doğru olmadığını, Kıbrıs'taki derneklerin beyannameye bazı maddeler koyarak taraftarların imzasına sunduğunu kaydetti.

Kulüpten yapılan açıklamada, AEL Limasol ile deplasmanda yapacakları müsabakanın UEFA tarafından ''yüksek riskli maçlar'' kategorisinde yer aldığı belirtilerek, şöyle denildi:

''Bu nedenle kulübümüz, mücadeleyi deplasman seyircisi statüsünde izleyecek taraftarlarımızın, UEFA kurallarına uyacağı yönündeki beyannameyi imzalatmakla (yerine getirmekle) yükümlüdür.

Kıbrıs'ta yer alan derneklerimiz ise maçın yüksek risk kategorisinde yer alması sebebiyle tamamen kendi inisiyatifleriyle ilgili beyannameyi bazı maddeler eklemek kaydıyla genişleterek taraftarların imzasına sunmuştur.

Bu vesileyle, bugün gazetelere yansıyan ve Limasol maçını deplasman seyircisi olarak izleyecek taraftarlarımız için kulübümüzün bayrak yasaklamasına yönelik beyanname imzaladığı iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır.

İnancımız ve temennimiz, mücadelenin, fair-play ruhu içinde, spor müsabakası olduğu bilinciyle tamamlanması yönündedir.''

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 674 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler