1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. FEMA'DAN ÜNVERDİ'YE
FEMADAN ÜNVERDİYE

FEMA'DAN ÜNVERDİ'YE

Feminist Atölye (FEMA), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Şerife Ünverdi’yi istifa etmeye çağırdı. FEMA’nın açıklamasının tam metni şöyşe “Küçük Hanımefendi”nin “Sayın Çantası” İstifa edin! İçinde yaşadığımız

A+A-

 

 

Feminist Atölye (FEMA), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Şerife Ünverdi’yi istifa etmeye çağırdı.

 

 

 

FEMA’nın açıklamasının tam metni şöyşe

 

 

“Küçük Hanımefendi”nin “Sayın Çantası” İstifa edin!

 

İçinde yaşadığımız düzenin sürdürülebilir olmadığı her geçen gün daha çok ortaya çıkıyor; milli hamasetlerle süslenerek “devletmiş gibi” yapılan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti neresinden tutsak dökülüyor!

İnsan hak ve özgürlükleri için uğraşmak yerine, Ankara’dan dayatılan paketleri yürürlüğe koymak üzere çalışan UBP hükümeti, Kıbrıslıtürklerin öz varlıklarını sermayeye peşkeş çekmek, “petrol dolum tesisi” adı altında çevremizi katletmek ve külliye yapımı ile din ve vicdan hürriyetimize müdahale etmek konusunda oldukça istikrarlı iken kadın, yaşlı, çocuk, lgbt ve engelli hakları konusunda nedense 3 maymunu oynuyor!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Şerife Ünverdi, görevini icra etmek yerine “Küçük Hanımefendi”nin “Sayın Çantası” misali balo ve kokteylleri geziyor. Halkın ödediği vergileri kadın, yaşlı, çocuk, lgbt ve engelli hakları gibi kamusal fayda güden ve sosyal adaleti sağlamaya yönelik düzenlemeler yerine yurt dışı ve yurt içi gezilerine harcayan “Küçük Hanımefendi” ve “Sayın Çantası”nın 75 yaşındaki yaşlı bir kadın tecavüze uğrarken veya küçük Mustafa öldürülürken ne hissettiğini merak ediyoruz! Ülkeye yapılan kontrolsüz girişlerin bir yandan ucuz emek sömürüsünü artırırken, öte yandan şiddet ve düşmanlık kültürünün yükselmesine neden olduğunu hiç mi görmüyorlar? Ardı arkası kesilmeyen tecavüz, cinayet ve hırsızlık vakaları bıçağın kemiği çoktan geçtiğini “Küçük Hanımefendi” ve “Sayın Çantası”na ne zaman gösterecek?

Feministler olarak bizler, ülkeye kontrolsüz girişlerin denetim altına alınabilmesi için ucuz emek sömürüsünü ortadan kaldıran düzenlemeler yapılması; kadına yönelik her türlü şiddetin ortadan kaldırılması için “Kadın Çalışmaları Dairesi” gibi göstermelik kurumlar dışında sahici önlemler alınması ve ödediğimiz vergilerin “Küçük Hanımefendi” ve “Sayın Çantası”nın gezmelerine değil, bu ülkede yaşayan kadınların, yaşlıların, çocukların, lgbt ve engelli bireylerin ihtiyaç duyduğu düzenlemeler için harcanması gerektiğini düşünüyoruz! Bu doğrultuda insan hak ve özgürlüklerini hiç umursamayan UBP hükümeti ve onun mensubu Sayın Şerife Ünverdi’yi istifaya davet ederken kadın, yaşlı, çocuk, lgbt ve engelli hakları için etkili bir irade koymayan tüm muhalefet partilerini de kınıyoruz!

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2084 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler