1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Fellahoğlu, mal varlığını açıkladı
Fellahoğlu, mal varlığını açıkladı

Fellahoğlu, mal varlığını açıkladı

"Yeni dönemde görev yapacak olan başta Sayın Başkan Mehmet Harmancı'ya ve tüm belediye meclis üyelerine yürekten başarılar dilerim"

A+A-

Lefkoşa Türk Belediyesi eski Başkanı Kadri Fellahoğlu, basın açıklaması yaparak Lefkoşa halkına teşekkür etti ve mal varlığını açıkladı.

Fellahoğlu’nun açıklamasının tam metni şöyle:

"Değerli Lefkoşa Halkı,

Tüm ülkemiz için son derece hareketli geçen 29 Haziran seçimlerini geride bıraktık. Özelde Lefkoşa'da genelde tüm Kıbrıs'ta halkımız iradesini sandığa yansıtmış ve seçimlerde çeşitli mesajlar vermiştir. Günlük hayatında halkla iç içe yaşayan bir siyasetçi olarak, halkımızın sağduyusuna ve iradesine her zaman güvendim. Seçimlerde netice ne olursa olsun, aslolan hedef her zaman Kıbrıs Türk halkının daha iyiye, daha güzele ulaşmasıdır. Zor koşullarda devraldığımız Lefkoşa Türk Belediyesi'nde, on dört aylık görev süremiz içinde eğer bu çorbada bizim de tuzumuz olabilmişse, ne mutlu bize.

Lefkoşa Belediye Başkanlığı'na adaylığımı açıkladığım ilk günden, görev devri yaptığım son güne kadar benimle birlikte yürüyen, daha iyi bir Lefkoşa için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan çalışma arkadaşlarıma, Lefkoşa Türk Belediyesi'nin özverili çalışanlarına ve her koşulda varlıklarından güç aldığım aileme çok teşekkür ederim.

Yeni dönemde görev yapacak olan başta Sayın Başkan Mehmet Harmancı'ya ve tüm belediye meclis üyelerine yürekten başarılar dilerim. Lefkoşa'nın daha iyi bir kent olması, yeniden kendi ayakları üzerinde durabilmesi için atılacak her adımda, yeni yönetime elimden gelen desteği vermeye hazır olduğumu da belirtmek isterim. Bizim için seçimler bir hizmet yarışıdır, aslolan Lefkoşa ve Lefkoşa halkıdır.

Son olarak hem şahsımın hem de partim Cumhuriyetçi Türk Partisi'nin şeffaflık prensibine paralel olarak, görev süremin sonunda mal varlığımı kamuoyuna açıklamayı demokrasinin bir gereği olarak görmekteyim. 29 Nisan 2013’te KKTC Meclisi’ne sunduğum mal beyanım aşağıdaki gibidir:

-Yeni İskele, Doktorlar Sitesi’nde 1993 yılında alınmış 128 metrekarelik konut
- Lefkoşa Küçük Kaymaklı’da 1989 yılında alınan ½ arsa
- LV 346 plakalı 2012 model Citroen C5 marka salon araç
- 1 adet 1983 yılında edindiğim av tüfeği
- Mevduat hesabında 27 bin TL (Yirmi yedi bin)
- Ahmet Hasip Fellahoğlu terekesi 1/5 hisse (Henüz paylaşılmadı)

(Yukarıdaki beyanımda yer alan varlıklar halen geçerlidir. Tek fark mevduat hesabımda 10 bin TL bulunmaktadır.)

Seçim sonuçlarının hem ülkemize hem de kentimize hayırlı olmasını temenni ederim.


Saygılarımla,
Kadri Fellahoğlu"

Bu haber toplam 1664 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler