1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. FELEK utansın!
FELEK utansın!

FELEK utansın!

Kuzey Kıbrıs’ta adı birçok suça karıştığı iddia edilen ve Türkiye'de arandığı için adadan iadesi yapılan İsmet Felek için BAKANLAR KURULU bu kez İHRAÇ kararını KALDIRDI. Felek, dün yeniden adaya geldi. İsmi son olarak Türkiye’de 142 kilo er

A+A-Kuzey Kıbrıs’ta adı birçok suça karıştığı iddia edilen ve Türkiye'de arandığı için adadan iadesi yapılan İsmet Felek için BAKANLAR KURULU bu kez İHRAÇ kararını KALDIRDI. Felek, dün yeniden adaya geldi.

İsmi son olarak Türkiye’de 142 kilo eroin kaçakçılığı davasında geçen ve 25 yıl hapis istemiyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan İsmet Felek’in, Afrika Gazetesi’nin kurşunlanması olayıyla ilgili de bağlantısı olduğu öne sürülüyor. İsmet Felek ve arkadaşları Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nu Saray’da ziyaret etmiş 2009 seçimlerinde birlikte çalışmıştı.

 

AFRİKA gazetesinin kurşunlanması olayı ile de bağlantısı olduğu iddia edilen Felek’in, KKTC Bakanlar Kurulu’nun ihraç kararının kalkmasıyla dün saat 09.20’de adaya geldiği haber alınırken, UBP hükümetine yakın bazı çevrelerin Bakanlar Kurulu kararının geri alınması ve giriş yasağının kaldırılmasında etkili olduğu öğrenildi.

 

“GELİŞECEK OLAYLARDAN HÜKÜMET VE POLİS SORUMLUDUR”

 

Uzun süredir yayınlarında İsmet Felek’in Afrika Gazetesi’ni kurşunlattırdığı, kardeşi Oğuz Felek’in de kendisini telefonda tehdit ettiğini iddia eden AFRİKA Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şener Levent, Felek’in adaya gelmesi ardından YENİDÜZEN’e konuştu.

“Adeta suç makinesi haline gelmiş olan birinin adaya girişine izin verilmesi son derece hayret verici” diye konuşan Şener Levent, “Felek’in adaya gelmesiyle gazetede gelişebilecek olaylardan en başta hükümet daha sonra da polis sorumludur” dedi.

 

Şener Levent’in açıklamaları bugün gazeteniz YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1838 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler