1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. FEDERASYONLARIN GÖZÜ AYDIN
FEDERASYONLARIN GÖZÜ AYDIN

FEDERASYONLARIN GÖZÜ AYDIN

30 spor federasyonu ile KKTC MOK başkanı Eyüp Zafer Gökbilen’in yaşadığı sorunlar hazırlanan yeni tüzüklerle son bulacak. Hazırlanan yasa hükmünde ki tüzük, KKTC MOK’un başkanlık görevini kısıtlarken bir kişi, bir defaya mahsus olmak üzere KK

A+A-

 

 

KKTC MOK’un yapısı hazırlanan tüzük değişikliği ile bundan sonra kişilerin çiftliği olmaktan kurtulacak

  

Spor Dairesi tarafından hazırlanan yeni KKTC MOK tüzüğü KKTC Meclisi’nden geçtiği takdirde, Gökbilen’in de başkanlığı sona erecek

 

Hüseyin KIRAL

 

30 spor federasyonu ile KKTC MOK başkanı Eyüp Zafer Gökbilen’in yaşadığı sorunlar hazırlanan yeni tüzüklerle son bulacak.

Hazırlanan yasa hükmünde ki tüzük, KKTC MOK’un başkanlık görevini kısıtlarken bir kişi, bir defaya mahsus olmak üzere KKTC MOK’a başkanlık yapabilecek.

Özellikle, Eyüp Zafer Gökbilen başkanlığında işleyişini kaybeden KKTC MOK’un çıkacak olan yasa hükmünde tüzüğü ile yeniden gerçek işlevine kavuşacağı düşüncesinde olan tüzük hazırlayıcıları, yıllardır KKTC MOK kişinin kendi çıkarları için kullanıldığını fakat bundan böyle tüzük geçtiği takdirde KKTC MOK’u gerçek sahipleri ülkedeki sporun gelişimi için kullanacağını belirtti.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 510 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler