1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. FEDERASYONDAN YAYLIM ATEŞİ
FEDERASYONDAN YAYLIM ATEŞİ

FEDERASYONDAN YAYLIM ATEŞİ

KKTC Atletizm Federasyonu geçtiğimiz gün yayınladığı bir bildiri ile Olimpiyatlar öncesi basın açıklamasında bulunan ve kendilerine katkı koymadığı için eleştiren Meliz Redif ile antrenörü Levent Ilgın hakkında açıklamalarda bulundu. Yayınlanan bildiride

A+A-

 

 

Londra Olimpiyatları öncesi düzenlenen basın toplantısında KKTC Atletizm Federasyonu’nu eleştiren Meliz Redif ve Levent Ilgın’a federasyondan yanıt geldi

 

KKTC Atletizm Federasyonu geçtiğimiz gün yayınladığı bir bildiri ile Olimpiyatlar öncesi basın açıklamasında bulunan ve kendilerine katkı koymadığı için eleştiren Meliz Redif ile antrenörü Levent Ilgın hakkında açıklamalarda bulundu.

Yayınlanan bildiride Meliz’in böylesi önemli bir organizasyonda yer alacak olmasından dolayı mutlu olduklarını belirten Atletizm Federasyonu, Meliz’in Londra’ya hareket etmeden önce yaptığı açıklamalar sonrası bu mutluluğun yerini üzüntüye bıraktığı belirtildi.

Redif ve Ilgın’ın katkı konusunda Federasyon’un kendilerinin yanında bulunmamasını belirtmesi sonrası Atletizm Federasyonu özellikle 2011 yılı içerisinde kendi bütçelerinin neredeyse 3 katı kadar bir miktari sporcu ve antrenöre yaptıklarını belirtti.

Bildiride “antrenör tarafından bize yazılan bütün kamplar anında değerlendirmeye konulmuş, bakanlığımız ve de Spor Dairemiz bu katkıların çıkması için gerekli kararları hemen almıştır” denildi.

Türkiye Milli Takımı’nda yarışan sporcunun kamp giderlerinin Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından karşılanmadığının kendilerine belirtilmesi sonrası 2011 yılında Bursa’da yapılan görüşme sonrası gerçekte bu giderlerin karşılandıklarını öğrendikleri bildiride belirtildi. “Bunun üzerine sporcu ve antrenörü ile görüşüp açıklama istedik. Aldığımız cevap “hepsinin karşılanmadığı” yönündeydi” denilen açıklamada 3-4 ay sonra yine bir kamp için kendilerine başvuru yapıldığı ve istedikleri Bakanlar Kurulu tarafından çıkarıldığı, ancak aynı giderlerin Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından da çıkarıldığının öğrenildiği belirtildi.

Zaman içerisinde yaşanan olumsuz ilişkiler sonrası son olarak Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda antrenörün Federasyon telefonlarına bakmadığı belirtilen bildiride, kendilerinin olimpiyatlara kaldıkları için tebrik e-mail ve mesajlarına da cevap alamadıkları belirtildi.

Bildirinin son bölümünde “Gönül isterdi ki biz bunu sporcumuzla birlikte kutlayalım. Ancak o kendisini, medyanın verdiği destekten güç alarak her şeyin üstünde gördü. Bu başarısında federasyonumuzun ve  devletinin desteğini hiçe saydı”  denildi. Meliz Redif ve antrenörü Levent Ilgın’ın yapılan bu açıklamalara cevap verip vermeyeceği ise merak konusu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 550 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler