1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. FEDERASYONA TAM NOT
FEDERASYONA TAM NOT

FEDERASYONA TAM NOT

CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, federasyonun yaptığı icraatları takip ettiklerini ve olumlu buldukların söyledi. Özellikle Jerome Champagne’in dış temas ve KTFF’nin tanınması doğrultusunda yürüttüğü danışmanlık görevinin gelişmelerinin n

A+A-

 

 

 

CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, federasyonun yaptığı icraatları takip ettiklerini ve olumlu buldukların söyledi. Özellikle Jerome Champagne’in dış temas ve KTFF’nin tanınması doğrultusunda yürüttüğü danışmanlık görevinin gelişmelerinin ne olacağı konusunda merakla beklediklerini dile getirdi

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Cumhuriyetci Türk Partisi genel başkanı Özkan Yorgancıoğlu bir grup parti temsilcisi ile birlikte dün Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu başkanı Hasan Sertoğlu’nu ziyaret etti.

Ziyarete, Özkan Yorgancıoğlu’nun yanında Lefkoşa milletvekili Kadri Fellahoğlu, Futbol Federasyonu eski başkanı Niyazi Okutan, Spor Bakanlığı eski müsteşarı Ali Volkan, Spor Dairesi eski müdürü Besim Erdenay ve parti üyesi Hüseyin Gürşan’da katıldı.

Ziyaret sırasında Futbol Federasyonu başkanı Hasan Sertoğlu, Asbaşkan Ali Karavezirler, Kulüpler Birliği başkanı Yurdaer Garip ve bazı yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

Futbol Federasyon başkanı Hasan Sertoğlu, Özkan Yorgancıoğlu ve beraberindekileri önce yenilenmiş federasyon binasını gezdirip bilgi verdi ardından toplantıya geçildi.

 

YORGANCIOĞLU: “FEDERASYONUN GİRİŞİMLERİNİ DESTEKLİYORUZ”

Federasyonu ziyareti sırasında konuşan CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, federasyonun yaptığı icraatları takip ettiklerini ve olumlu buldukların söyledi. Özellikle FIFA eski Uluslararası İlişkiler sorumlusu Jerome Champagne’in dış temas ve KTFF’nin tanınması doğrultusunda yürüttüğü danışmanlık görevinin gelişmelerinin ne olacağı konusunda merakla beklediklerinin altını çizdi ve federasyon başkanı Hasan Sertoğlu’na çalışmalarında başarılar diledi.

“Hep birlikte ülke siyasetinin önünü açarak, ülke sporunun geleceğini sağlam temeller üstüne oturtabilmek için Kıbrıs Sorunu’na çözüm bulmak adına mücadele etmeliyiz” diyen Yorgancıoğlu, sorun çözülene kadar ülke sporcularının uluslararası müsabakalara katılabilmeleri için çalışma yürütmenin de önemine dikkat çekti.

 

SERTOĞLU: “MUHALEFETİ YANIMIZDA GÖRMEK MUTLULUK VERİCİ”

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu başkanı Hasan Sertoğlu, CTP başkan ve yönetimini yanlarında görmelerinin mutluluk verici olduğunu söyledi.

Sertoğlu, yıllarca dış temas yapmadıklarını ve kendilerinin göreve geldikten sonra ilk iş olarak futbol adına dış temas yaptıklarını ve bundan böyle yılda ez az iki kez yurt dışı temasları olacağını söyledi. Sertoğlu daha sonra danışman olarak atanan Jerome Champagene’in yaptıkları ve yapacakları ile ilgili olarak CTP heyetine bilgi verdi.

Siyasetin ülke sporunu büyük ölçüde etkilediğini belirten Sertoğlu, bunun en açık örneğinin Türkiye ile resmi maç yapılamadığını, ancak Türkiye’nin Kıbrıs Cumhuriyeti’ni tanımamasına rağmen uluslararası alanda karşılaştıklarını dile getirdi.

 

 

 

Bu haber toplam 432 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler