1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. FEDERASYON YARDIMCI OLACAK
FEDERASYON YARDIMCI OLACAK

FEDERASYON YARDIMCI OLACAK

Kulüpler Birliği son iki gün içerisinde önce Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan, ardından dün CTP-BG ve TDP ziyaretlerinin ardından bir basın bildirisi yayınladı.

A+A-

 

 

Kulüpler Birliği son iki gün içerisinde önce Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan, ardından dün CTP-BG ve TDP ziyaretlerinin ardından bir basın bildirisi yayınladı. Bildiride kulüplerin lisans almadan sahaya çıkma durumlarının söz konusu olmadığı, Futbol Federasyonu’nun kulüplere lisanslarını alma konusunda yardımcı olacağı belirtildi. Başkan Yurdaer Garip imzalı bildiri şöyle:

“Kulüpler Birliği Yönetim Kurulu olarak Spor Bakanı Sayın Mutlu Atasayan, CTP-BG Başkanı Sayın Özkan Yorgancıoğlu ve TDP Başkanı Doç. Dr. Mehmet Çakıcı makamlarında ziyaret edilerek, önümüzdeki süreçte Kıbrıs Türk Futbolunun önünü açmak ve kulüplerimizin kurumsallaşmasını sağlamak adına devlet katkı payının arttırılması, ilgili yasaların tadili ve yeni yasaların çıkarılması, kulüp mülklerinin tapularının verilmesi, bu doğrultuda yeni protokol imzalanması ve kısa vadede kulüplerimizin mali olarak biraz olsun rahatlaması adına saha elektrik borçları ve diğer giderleri için ek kaynak yaratılması konusunda yardımları talep edilmiştir.

Yukarıda sıraladığımız hedefler doğrultusunda ziyaret ve çalışmalarımızın devam edeceğini bildiririz.

Sabahleyin, KTFF Başkanı ile yapılan görüşme ve kulüplerle yapılan istişareler sonucunda kulüplerin lisans almadan sahaya çıkması söz konusu değildir.

Ödeme zorluğu içerisinde olan kulüplere de KTFF bugüne kadar olduğu gibi lisansların almaları konusunda yardımcı olacaktır”

 

ZAİM ZİYARET EDİLDİ

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu ve KKTC Futbol Kulüpler Birliği Başkanı Yurdaer Garip beraberindeki heyetle birlikte Polis Genel Müdürü Ahmet Zaim'i makamında ziyaret etti.

Yapılan ziyarette Ahmet Zaim'e yeni görevinin hayırlı olması dilenirken, başlayan 2012-2013 futbol sezonuyla birlikte sahalardaki güvenlik konuları hakkında görüş alış verişi yapıldı. Dün yapılan ziyarete KTFF Asbaşkanı Ali Karavezirler ve Mormenekşe Gençler Birliği Spor Kulübü Başkanı Metin Menekşeli de eşlik etti.

 

 

 

Bu haber toplam 366 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler