1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. FEDERASYON VERGİSİNİ ÖDEDİ
FEDERASYON VERGİSİNİ ÖDEDİ

FEDERASYON VERGİSİNİ ÖDEDİ

Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, eski yönetimden kalma vergi borcunu da bizzat Bakan Tatar ve Gelir ve Vergi Dairesi Müdürü Yusuf Kaçmaz’a takdim etti

A+A-

        

 

 

 

Maliye Bakanı Ersin Tatar, dün Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkan ve yöneticileri ile görüştü. Bakanlıkta gerçekleşen görüşmede Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, eski yönetimden kalma vergi borcunu da bizzat Bakan Tatar ve Gelir ve Vergi Dairesi Müdürü Yusuf Kaçmaz’a takdim etti.

Görüşmede ilk konuşmayı yapan Hasan Sertoğlu, Futbol Federasyonu’nda göreve geldikten bugüne kadar geçmişten kalma borçları ödediğini ve bugün de buna devam ettiğini söyledi. Sertoğlu, “Yaklaşık 1 aydır Gelir ve Vergi Dairesi ile görüşüyoruz. Geçmişte kalma akıl almaz bir vergi borcu var ve 145 bin TL civarında bir meblağı ödemeyi kabul ettik.

Bu borç durduğu sürece rahat etmiyorduk ve bunu kapatırken herkese de örnek olmasını bekliyoruz. Herkes üzerine düşeni yapıp vergisini vermelidir. Amacımız çarpık düzeni bozmak, sistemli bir çalışma düzeni yaratmaktır” dedi.

KTFF Başkanı Sertoğlu’nun konuşmasından sonra söz alan Maliye Bakanı Ersin Tatar da Hasan Sertoğlu ve yönetiminin göreve geldikten sonraki çalışmalarını yakından takip ettiğini ve başarılı işlere imza attıklarına deyindi.

“Futbol Federasyonu’nun bu vergi borcunu ödemesi Maliye Bakanlığı adına bir ilktir ve çok önemlidir bence. Bu bir mesajdır. İnsanların, kurum, kuruluşların, tüm mükelleflerin aldıkları, verdikleri paralarının vergilerini vermesi gerekmektedir” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 490 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler