1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. FEDERASYON HAKEMLERİ UNUTTU
FEDERASYON HAKEMLERİ UNUTTU

FEDERASYON HAKEMLERİ UNUTTU

KKTC Hentbol Federasyonu 2011 yılı içerisinde devletten şu ana kadar aldığı 186 bin TL’ye rağmen, geçmiş sezondan kalan 13 bin TL’lik hakemlerin alacaklarını henüz ödenmedi. Hentbol Federasyonu yetkilileri, 2010 - 2011 hentbol sezonunun mayıs

A+A-

 

 

Hentbolda 2010-2011 sezonu mayıs ayında sona ermesine rağmen, tüm sezon boyunca yönettikleri maçlardan dolayı alacakları olan 13 bin TL parayı alamayan hakemler isyanlarda

 

Ocak-Aralık 2011 tarihleri arasında devletten 186 bin TL katkı alan Hentbol Federasyonu, hakemlere alacakları 13 bin TL’yi ödemezken, paraların sadece Mersin Beşparmak takımına harcandığı sorusunu kafalara getirdi

 

Hüseyin KIRAL

 

KKTC Hentbol Federasyonu 2011 yılı içerisinde devletten şu ana kadar aldığı 186 bin TL’ye rağmen, geçmiş sezondan kalan 13 bin TL’lik hakemlerin alacaklarını henüz ödenmedi.

Hentbol Federasyonu yetkilileri, 2010 - 2011 hentbol sezonunun mayıs ayında sona ermesine rağmen, geçen altı ay gibi uzun bir zaman diliminde hakemlerin alacakları olan parayı henüz ödemedi.

Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgiye göre, devletten şu ana kadar alınan 186 bin TL’lik paranın tamamına yakını Mersin Beşparmak Hentbol Takımı’nın uçak bileti, otel, oyuncu ve antrenör gideri olarak harcanması, hakemler arasında konuşulmaya başlandı.

Yapılan araştırmada, federasyonun varını yoğunu sadece Mersin Beşparmak takımına harcadığını ve hakemlere geçmiş sezondan kalan yolluk ve maç yönetme alacakları olan 13 bin TL’yi ödemedikleri ortaya çıktı.

 

“PARAMIZI ÖDEMEZLERSE SEZONA BAŞLAMAYIZ”

 

Yeni sezonun henüz daha başlamadığını işaret eden hentbol hakemleri, federasyondan alacakları olan 13 bin TL’nin aralık ayı sonuna kadar ödenmesini isteyecekleri ve aksi durumda ise ligde görev almayacakları öğrenildi.

“Bu para bizim terimizin hakkıdır” diyen hentbol hakemleri, federasyonun Ocak 2012 yılı itibarı ile başlatmayı planladığı liglere çıkmayacaklarını vurguladı.

Hentbol hakemleri, “Federasyon Mersin Beşparmak takımına nasıl para harcayabiliyorsa, bizlerin de geçmiş sezondan kalan alacaklarımızın ödenmesini istiyoruz. Devlet 186 bin TL vermiş, ama federasyon bizim 13 bin TL’mizi henüz ödemedi” açıklamasında bulundular.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1448 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler