1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. FECİ ÖLÜM!
FECİ ÖLÜM!

FECİ ÖLÜM!

Yeni doğan bebeği vardı TARİFSİZ ACI Lefkoşa Belediyesi çalışanı Mehmet Zubi, Güngör çöplüğünde çöp boşaltma işlemi sırasında kamyonunun presine başının sıkışması sonucu feci şekilde can verdi. AİLE KRİZ GEÇİRDİ… Olay yerine gelen Zubi'nin yakın

A+A-

 

Yeni doğan bebeği vardı

 

TARİFSİZ ACI

 

 

Lefkoşa Belediyesi çalışanı Mehmet Zubi, Güngör çöplüğünde çöp boşaltma işlemi sırasında kamyonunun presine başının sıkışması sonucu  feci şekilde can verdi.

 

AİLE KRİZ GEÇİRDİ… Olay yerine gelen Zubi'nin yakınları sinir krizi geçirdi. Cesedi görmek isteyen yakınlarına polis izin vermedi. 16.10 sıralarında uzun uğraşlar sonucu sıkıştığı yerden çıkartılan Mehmet Zubi ambulansla  Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi morguna götürüldü.

 

3 ÇOCUĞU VARDI… 42 yaşındaki Mehmet Zubi'nin 15 gün önce doğan bir bebeği ile birlikte 3 çocuğu vardı. Korkunç olayda hayatını kaybeden Zubi’nin ölümü çalışma hayatındaki ölüm risklerini de gündeme getirdi, Güngör çöplüğündeki uygulama eleştirildi.

 

 

Lefkoşa Türk Belediyesi çalışanı Mehmet Zubi, Güngör çöplüğünde çöp boşaltma işlemi sırasında kamyonunun presine başının sıkışması sonucu  feci şekilde can verdi.

Acı haberi duyarak olay yerine gelen Mehmet Zubi'nin yakınları sinir krizi geçirdi. Polis aileyi sakinleştirmekte zorlandı. Edinilen bilgiye göre Zubi'nin birkaç gün önce doğan bir bebeği ile birlikte 3 çocuğu var.

Polis Genel Müdürü 1. Yardımcısı Pervin Gürler, Girne Polis Müdürü Hüseyin Yeşildağlı da olay yerine gelerek incelemeleri yakından takip etti.

LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları olay yerine gelerek konu ile ilgili bilgi aldı. Bulutoğluları yaptığı açıklamada LTB'nin en acı günlerinden biri olduğunu, bu yanlışlığın bir daha olmaması için gerekli önlemlerin alınacağını söyledi.

 

3 ÇOCUĞU ÖKSÜZ KALDI!

LTB Müdürü Mehmet Çakmak'ın yaptığı açıklamaya göre 1970 doğumlu olan Mehmet Zubi 3 çocuk sahibi… Zubi 20 yıldır LTB çalışıyordu. Müdür Çakmak'tan edinilen bilgiye göre Güngör Katı Atık Toplama Tesisi merkezindeki AB uygulamasına göre sadece bir kişi çöp kamyonu ile içeriye girip çöp dökebiliyordu.

BES Başkanı Savaş Bozat, olay yerinde yaptığı açıklamada Güngör çöplüğünde yapılan uygulamaya şaşırdığını 3 kişilik bir işi bir kişin yapmasının mantıksız olduğunu ve buradaki uygulama yüzünde çok değerli bir çalışanın hayatını kaybettiğini söyledi. Bozat, bundan sonra başka canların yitirilmemesi için gerekli önlerin alınacağına değindi.

Olay yerine gelen Zubi'nin yakınları sinir krizi geçirdi. Cesedi görmek isteyen yakınlarına polis izin vermedi. 16.10 sıralarında uzun uğraşlar sonucu sıkıştığı yerden çıkartılan Mehmet Zubi ambulansla  Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi morguna götürüldü.

 

 

Bu haber toplam 3653 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler