1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. FATURA ÇALIŞANA KESİLEMEZ
FATURA ÇALIŞANA KESİLEMEZ

FATURA ÇALIŞANA KESİLEMEZ

Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yaşanan depremin ardından açıklama yapan CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, “Lefkoşa Türk Belediyesi, Cemal Bulutoğluları ve UBP’nin eseri olan karanlık mafya ilişkileri, yasa tanımaz tutum, davranışlar

A+A-

 

 

Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yaşanan depremin ardından açıklama yapan CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, “Lefkoşa Türk Belediyesi, Cemal Bulutoğluları ve UBP’nin eseri olan karanlık mafya ilişkileri, yasa tanımaz tutum, davranışlar ve uygulamalar devam ettikçe, emekçilerin elinden ekmek parasını almakla kurtulamayacak kadar derine batmıştır” dedi. Yorgancıoğlu’nun belediyede yaşananları gözler önüne seren açıklamaları şöyle

 

FATURA ÇALIŞANA KESİLEMEZ

 

Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yaşanmakta olan depremin esas sorumluları olan Cemal Bulutoğluları ve onu destekleyen Belediye Meclis Üyeleri ve Hükümet, kendi sorumluluklarını unutturmak için iflasın sorumlusu çalışanlarmış gibi gösterip, koltukta oturmaya devam etmek istiyorlar. Bu amaçla yapmaya çalıştıkları işçi kıyımı, krizi derinleştirmekten başka hiçbir işe yaramayacaktır.

Çalışanların ekmeğiyle oynanması yapılan usulsüzlükler, yanlışlıklar, hesapsızlıklar ve yasadışılıklardan sonra kabul edilemez bir tutumdur. Esas sorumlu olan Cemal Bulutoğluları bir an önce istifa edip gitmedikçe, bütünlüklü bir çözümün önü açılamaz. Hiçbir öngörü ve gerçekçi hedefi olmayan kararlarla bugün Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yaşananların ortadan kaldırılması mümkün değildir. Bunlar sadece kaosu derinleştirir. Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki esas sorun, Lefkoşa halkı ve çalışanların artık Cemal Bulutoğluları ve yönetimine güven duymamasıdır.

Lefkoşa Türk Belediyesi Cemal Bulutoğluları ve UBP’nin eseri olan karanlık mafya ilişkileri, yasa tanımaz tutum, davranışlar ve uygulamalar devam ettikçe, emekçilerin elinden ekmek parasını almakla kurtulamayacak kadar derine batmıştır. Kaldı ki, bugün Lefkoşa Türk Belediyesi’nde şu veya bu statüde çalışanların hiçbiri zorla işe girmiş değildir. Bulutoğluları ve UBP’nin partizan ve insanların umutlarını istismar eden popülist yaklaşımları bunun asıl nedenidir. Emekçilerin gereken biçimde çalışmasını sağlayamayan, işe gelip gelmediğini bile doğru dürüst bilmeyen bir yönetim anlayışı suç işleyerek belediyeyi batırdıktan sonra bunu çalışanlara fatura edemez. Ortada ödenmesi gereken bir fatura vardır ve bunu UBP ve başta Cemal Bulutoğluları olmak üzere uzantıları ödemelidir.

Dün yaşanan işten çıkarma girişimi karşısında gelişen yeni süreç son derece büyük teklikelere işaret etmektedir. Ortada, bağımsız denetim organı Sayıştay raporları ve buna bağlı olarak devam eden bir Başsavcılık ve polis soruşturması vardır. İstenmeyen olayların yaşanmaması için, derhal önlem alınmalı ve Sayıştay raporunun işaret ettiği suçlar hakkında yargı süreci başlatılmalıdır. Belediye binası suç mahalli haline gelmişken, polis soruşturma yaparken, Lefkoşa Halkı belediyesine güvenemez ve yükümlülüklerini yerine getiremez. Hakkında çok ağır suçlamalar bulunan Bulutoğluları ve destekçilerinin Lefkoşa Türk Belediyesi ve Lefkoşa halkını kurtaracak bir çözüm bulması mümkün değildir.

Bugün Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yaşanan iflas ve kaos karşısında UBP Hükümeti’nin takındığı tavır asla kabul edilemez. Hiçbir sorumlu siyasi, tarihin hiçbir döneminde böylesine bir vurdumduymazlık içinde olmamıştır. KTHY buharlaştırılırken izlediği yol gibi, sorunu gördüğü halde hiçbir çözüm üretemeyen bir başbakan ve hükümetle karşı karşıyayız. Hatta hala akıl dışı biçimde çözümsüzlüğün sorumlusu belediye yönetimine destek olmaktadırlar. Partisel çıkarları için gerekenleri yapmaktan çekinmekedirler.

Ancak açıkça görülmektedir ki Lefkoşa Türk Belediyesi göz göre göre bilerek ve isteyerek batırılırken, yaşanan kaosla birlikte ülkede gerileyen, dibe vurmak üzere olan  ekonomi de olumsuz yönde daha da etkilenmektedir. Artık ortaya çıkmıştır ki, talimatla yönetilen, partisel ve bireysel çıkarlarını ön planda tutan UBP  hükümeti gitmeden, ne Cemal Bulutoğluları’nın, ne onun uzantısı olanların belediyeden bir yere gideceği yoktur. Çözüm hem Cemal Bulutoğluları’nın hem de UBP hükümetinin istifa etmesidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 747 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler