1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'FATİH PROJESİ' KIBRIS'TA HAYATA GEÇİRİLECEK
FATİH PROJESİ KIBRISTA HAYATA GEÇİRİLECEK

'FATİH PROJESİ' KIBRIS'TA HAYATA GEÇİRİLECEK

Dürüst, Türkiye’deki eğitim sisteminde uygulamaya konulacak olan “4+4+4” sisteminin KKTC’de de uygulanacağı yönündeki söylemlerin doğru olmadığını söyledi.

A+A-

 

 

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, Türkiye’deki eğitim sisteminde uygulamaya konulacak olan “4+4+4” sisteminin KKTC’de de uygulanacağı yönündeki söylemlerin doğru olmadığını söyledi.

Dürüst, 4+4+4 sisteminin, KKTC eğitim sistemine uymadığına dikkat çekerek, “Bu sistemin KKTC’de uygulanmayacağını net bir biçimde açıklama ihtiyacı duydum” dedi.

“FATİH PROJESİNİN İLK ETABI KKTC’DE HAYATA GEÇİRİLECEK”

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da Türkiye Cumhuriyeti’nin Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile görüştüğünü anımsatan Kemal Dürüst, açılımı “Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi” olan ve Fatih Projesi olarak adlandırılan projenin ilk etabının KKTC’de hayata geçirileceğini vurguladı.

HER SINIFTA BİLGİSAYARLI TAHTA

Projenin önemine dikkat çeken Bakan Dürüst, projenin ilk etabı olan her sınıfta bir bilgisayarlı tahtanın yer alması uygulamasının, önümüzdeki yıllarda KKTC’de de hayata geçeceğini belirtti.

“ÖĞRETMENLER BU SİSTEM İÇİN EĞİTİLECEK”

Fatih Projesi’nin ilk etabı olan her sınıfta bir bilgisayarlı tahta konusunda, sistemi kullanacak tüm öğretmenlerin, sistemin kurucuları tarafından eğitileceğine dikkat çeken Bakan Dürüst, böylelikle eğitimde yeni bir aşamaya geçeceklerini söyledi.

Bu sistemi Türkiye’yle birlikte, aynı anda hayata geçirmek istediklerine işaret eden Bakan Kemal Dürüst, Fatih Projesi’nin yararlı bir proje olduğuna inandığını belirtti.

“YÖK BAŞKANI’NDAN A LEVEL KONUSUNDA SÖZ ALDIK”

Ankara’da Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın yanı sıra, Yüksek Öğrenim Kurumu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya ile de görüştüğünü söyleyen Bakan Dürüst, A Level konusunda YÖK Başkanı’ndan söz aldıklarını ve ilerleyen günlerde bu konuya bir açıklık getireceklerini ifade etti.

 “MESLEK LİSELERİ’NDEN ETKİLENDİM”

Dürüst, Bursa’daki meslek liselerinden etkilendiğini ve ülkede liselerinde okuyan öğrencilerin, Bursa’daki meslek liselerinde kurs görmesi ve staj yapması için ilerleyen günlerde çalışmalar yapacaklarını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 825 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler