1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'FATİH AKIN FİLM HAFTASI' BAŞLIYOR
FATİH AKIN FİLM HAFTASI  BAŞLIYOR

'FATİH AKIN FİLM HAFTASI' BAŞLIYOR

LTB ile Goethe Enstitüsü’nün işbirliğinde Fatih Akın'ın filmlerinden bir seçkinin gösterileceği “Fatih Akın Film Haftası” yarın başlıyor

A+A-


 

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ile Goethe Enstitüsü’nün işbirliğinde Türk asıllı Alman vatandaşı, yönetmen, senarist ve yapımcı Fatih Akın'ın filmlerinden bir seçkinin gösterileceği “Fatih Akın Film Haftası” yarın başlıyor.

LTB’den yapılan açıklamaya göre, Fatih Akın’nın son dönem çektiği sinema eserleri ile birçok uluslararası festivalde ödül kazanan yönetmenin filmleri 29 Ocak’a kadar Surlariçi’ndeki Arabahmet Kültür Evi’nde saat 20:00’de ücretsiz olarak gösterilecek. Filmler, Türkçe veya İngilizce altyazılı olacak.

“Fatih Akın Film Haftası”nın açılışını, yarın akşam saat 20.00’de düzenlenecek gala gecesinde Almanya’nın Güney Kıbrıs Büyükelçisi Gabriala Guellil ile LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları yapacak.

“Fatih Akın Film Haftası” programı şöyle:

“23 Ocak Pazartesi: Kısa ve Acısız, 24 Ocak Salı: In July, 25 Ocak Çarşamba: Dost Kazığı (Solino), 26 Ocak Perşembe: Duvara Karşı, 27 Ocak Cuma: Köprüyü Geçmek, 28 Ocak Cumartesi: Yaşamın Kıyısında ve 29 Ocak Pazar: Aşka Ruhunu Kat (Soul Kitchen)”.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 871 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler