1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. FAS’ı Lefkoşa’ya taşıyorlar
FAS’ı Lefkoşa’ya taşıyorlar

FAS’ı Lefkoşa’ya taşıyorlar

Fas Ekzotik Fotoğraf Sergisi 16 Aralık 2014 Salı günü saat 19:00’da Naci Talat Vakfı Surlariçi Lefkoşa’da açılıyor.

A+A-

Kuzey Kıbrıs'ın AFIAP unvanı alan ilk iki kadın fotoğraf sanatçısı Buket Özatay ve Tijen Erol Yakup'un düzenleyeceği ve Kültür Dairesi'nin katkılarıyla gerçekleştireceği Fas Ekzotik Fotoğraf Sergisi 16 Aralık 2014 Salı günü saat 19:00’da Naci Talat Vakfı Surlariçi Lefkoşa’da açılıyor.

Tijen Erol ve Buket Özatay, fotoğraf ve sanatseverleri değişik bir konseptle açılışını gerçekleştirecekleri sergilerine davet ederken, şu yorumu yaptılar:
“Gezi ve fotoğraf tutkumuzun ürünü olan bu fotoğraflar, Mayıs 2014’te Fas’a yaptığımız unutulmaz bir yolculuktan arda kalanlar… Toplamda altı kişi olarak yaptığımız bu gizemli, egzotik Kuzey Afrika ülkesi Fas yolculuğu bizim için unutulmaz güzel anıların yanında, fotoğraf anlamında da muhteşem bir gezi oldu. On gün boyunca Fas’ın gizemli atmosferini fotoğraflarımızla harmanladık. Antik medinalarda gezdik, egzotik pazarları gördük, kıyıları ve kasbahları keşfettik, çölde kamp kurup, deve ile yolculuk yaptık ve çölde yanan ateşin etrafında dans ettik.
Fas’ın çöllerini keşfetmek, çölde yıldızların altında uyumak bize unutulmaz bir deneyim yaşattı. Fas’a özgü, çölde 4x4 araç ve develerle yaptığımız gezilerin yanı sıra Sahara müziği dinlemek ve dans etmek ve Berberi, Arap ve Touareg halkıyla harmanlanmış kültür bizde egzotik anılar bıraktı’’

Bu haber toplam 1083 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler