1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Farkı bulun ve şaşırın!
Farkı bulun ve şaşırın!

Farkı bulun ve şaşırın!

Türk Ajansı Kıbrıs (TAK) dün bir haber yaptı. Ardından bir düzeltme yolladı. İşte ‘komedi’ niteliğindeki düzeltmedeki FARKI siz bulun… 11) TC LEFKOŞA BÜYÜKELÇİLİĞİ’NDE KANSER HASTALARI YARARINA KERMES DÜZENLENDİ Lefkoşa, 26 Nisa

A+A-

 

 

Türk Ajansı Kıbrıs (TAK) dün bir haber yaptı. Ardından bir düzeltme yolladı. İşte ‘komedi’ niteliğindeki düzeltmedeki FARKI siz bulun…

11) TC LEFKOŞA BÜYÜKELÇİLİĞİ’NDE KANSER HASTALARI YARARINA KERMES DÜZENLENDİ

Lefkoşa, 26 Nisan 12 (T.A.K.): Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği’nin himayesinde Kanser Hastalarına Yardım Derneği yararına kermes düzenlendi.

Büyükelçilik bahçesinde bu sabah saat 10.00’da başlayan kermesi, Başbakan İrsen Küçük ile eşi Gülin Küçük de ziyaret etti ve Büyükelçi Halil İbrahim Akça’yla birlikte stantları gezdi.

Kermeste, Kanser Hastalarına Yardım Derneği’nin doğal ve gönüllü üyesi çocuklardan oluşan müzik grubu “Grup Umut”un klasik müzik dinletisi de yer aldı.

 

22) DİKKAT HABERE EK VE YENİDEN YAYIN...

11 NUMARALI HABERİ, İÇERİĞİNE EKLEMELER YAPIP YENİDEN YAYINLIYORUZ. (TAK)

Lefkoşa, 26 Nisan 12 (T.A.K.): Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği’nin himayesinde Kanser Hastalarına Yardım Derneği yararına kermes düzenlendi. Büyükelçilik bahçesinde bu sabah saat 10.00’da başlayan kermesi, TC Lefkoşa Büyükelçi Halil İbrahim Akça’nın eşlik ettiği Başbakan İrsen Küçük ve eşi Gülin Küçük ile Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun eşi Meral Eroğlu da ziyaret etti. Kermeste, Kanser Hastalarına Yardım Derneği’nin doğal ve gönüllü üyesi çocuklardan oluşan müzik grubu “Grup Umut”un klasik müzik dinletisi de yer aldı.

 


 

Kayyum mu, denetçi mi?

 

Lefkoşa Belediyesi’ne el koyan hükümetin Başbakanlık Denetleme Kurulu’ndan Mehmet Soykurt’u Lefkoşa Belediyesi’ne göndermesi kafalarda soru işareti yarattı.

Soykurt’un ‘mali denetim yapmak için mi’ yoksa ‘kayyum’ olarak mı belediyeye gittiği netlik kazanmadı.

Kimi söylemlere göre Soykurt ‘denetçi’ kimilerine göre ‘ kayyum’…

Dün internetteki Haber KKTC adlı siteye açıklama yapan Soykurt, “Yetkim yok, rica için burdayım açıklamasını yaptı:

İşte Soykurt’un ifadeleri:

“Başbakanlık Denetleme Kurulu üyesi Mehmet Soykurt, "Sayın Başbakanımızın ricası üzerine buradayım, Başbakanlık Denetleme Kurulu üyesi olarak burada yetki kullanamam. Nasıl yardımcı olabiliriz ona bakıyoruz" dedi.

 

YETKİM YOK

Başbakanlık Denetleme Kurulu olarak belediyeleri resmen denetleme yetkimiz yok. Belediyeleri denetleme yetkisi Sayıştaylık’a ait bir görevdir. Sayıştaylık da bildiğim kadarı ile zaten bu denetimi şu sıralar gerçekleştiriyor.

İyi niyetli olarak buradayız

Belediyemizin içinde bulunduğu durumu değerlendirmek ve neler yapabileceğimizi görmek adına, bir iyi niyet misyonu için buradayız.

Başbakan ricada bulundu geldik

Sayın Başbakanımız rica etti. Bu görevi üstlendik. Hükümet bu konu ile ilgili gerekli değerlendirmeyi yapacaktır.

Belediyede yetki seçimle işbaşında bulunan Başkanındır

 

 


 

Bir Kıbrıslı Türk’ün Tanrı’ya yakarışı

 

“Ne istiyor, neden ve ne ticareti yapmak üzere tanınmamış ve yatırımcıların prensip olarak uzak durduğu KKTC’yi seçti? Ortakları kim?

 Küçük KKTC’de 1,2 milyon metreküplük kapasite kurmanın ekonomik mantığı nedir?

 Bir başka esrarengizlik kurulması planlanan tank çiftliğinin serbest bölge ilan edilip bütün vergilerden muaf tutulmasıdır.

 Neden? Neredeyse bedava verilen bir arazideki bütün faaliyetler vergi dışı tutulursa bundan ne gelir elde edilecek? Gelir getirmeyen bir yatırımın yararı ne?

 Otelciler, seyahat acenteleri, rehber ve restoran birlikleri, sanayi ve ticaret odaları, birçok sendika ve muhalefet partisi ve milletvekili ve Maliye Bakanı projeye karşı çıktı. Ama hâlâ yürürlükte.”

 

Metin MÜNİR

 


 

Hepimiz sersem olduk

 

“Belediye başkanı ne olup bittiğini anlamadı bile…

 Başbakan başka konuştu…

 BES Başkanı başka konuştu…

 Başbakan BES’e, “Garantiniz biziz” dedi…

 Aynı başbakan Cemal Bulutoğluları’na da “Sen rahat edesin diye bu işi yapıyoruz” dedi…

 Ama şeklen ortada bir “darbe” var…

Birileri belediyeyi “tek elden” yönetmek için düğmeye bastı.

 Cemal başkana başka…

 BES’e başka konuşuldu…

 Görünen o ki bir “tertipleme” operasyonu başladı.

Cemal Bulutoğluları’nın yapması gereken bellidir…

 Ya istifa edecek…

 Ya da kendi yol haritasını çizecek.”

 

Hüseyin EKMEKÇİ

 


 

Darbeciler böyle istedi

 

“Küçük bir ada ülkesi olmasına rağmen birçok önemli adli meselenin failleri yeterli ve etkin soruşturma yapılmadığı için bulunamamıştır. Yasal soruşturma makamı olan Polis Örgütü, Kutlu Adalı cinayeti (1996), Kutlu Adalı’nın evinin kurşunlanması (1980), CTP Genel Merkezi’ne bomba konması (1989), CTP Milletvekili Fadıl Çağda, Özgürlük Dergisi sahibi Hürrem Tulga, Mağusalı Devrim Benzinci ve Otel sahibi Sabri Tahir’in arabalarının ayni gece havaya uçurulması(1990), YKP Genel Başkanı Alpay Durduran’nın arabasının havaya uçurulması(1991), YKP Genel Merkezi’nin kurşunlanması(1992), Eski yargıç, avukat ve içişleri eski bakanı Orhan Z. Bilgehan’ın arabasının yakılması(1993), Dönemin Başbakan Müsteşarı gazeteci Hasan Erçakıca’nın evinin bombalanması (1994), CTP Lefkoşa İlçe Binası’nın bombalanması (1996), Eski Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın evinin yanına bomba konması, Afrika Gazetesinin bombalanması ve daha birçok adli olayın faili bulunamamıştır.”

 

Barış MAMALI

 


 

 

 

“Eskiden okuldan eve gelip yemek yedikten sonra arkadaşlarla kendimizi sokağa atıp akşama kadar oyun oynardık. Ya simdi?! Sıkarsa aynısını kendi çocuklarınıza da yapın. KIBRIS AĞLIYOR”

 

Ahmet Muratoğlu’nun profilinden

 

***

 

“Petrol dünyanın neresinde barış ve huzuru getirmiştir”

 

Derviş Aygın’ın profilinden

 


 

“Adadaki bu yaptığımız çalışmanın barışın bir gerekçesi olacağına inanıyorum. Enerji dünyada savaş gerekçesiyken burada barış gerekçesi olacaktır. Bu çalışmaların ülke ekonomisine de büyük zenginlikler katacağına inanıyorum.”

 

Taner YILDIZ (TC Enerji Bakanı)

 

 

 


“DAÜ-SEN ile DAÜ BİR-SEN, ciddi sağlık sorunlarıyla mücadele eden 8 yaşındaki Ayşe Özbaflı ile 21 yaşındaki Sevim Pire’nin tedavilerine katkıda bulunmak amacıyla 27 ve 30 Nisan ile 2 Mayıs tarihlerinde 10.00-17.00 saatleri arasında DAÜ Makine Mühendisliği önünde kermes düzenliyor.”

DAÜ-SEN DAÜ BİR-SEN

 

 

 


FOTO YORUM

 

 

23 Nisan Çocuk Bayramı’ndan KKTC'de protokol sırası; 1. Kaymakam, 2. Asker, 3. Asker, 4-14 dernekler, en son SİYASİ PARTİLER…

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1044 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler