1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. FARK ATTI
FARK ATTI

FARK ATTI

Güney Kıbrıs’ta gerçekleştirilen bir anketin sonuçlarında, 18 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde büyük belediyelerin çoğunda DİSİ’nin birinci parti olarak çıktığı bildirildi. Simerini gazetesi “Belediye Seçimlerind

A+A-

 

 

 

 

Güney Kıbrıs’ta gerçekleştirilen bir anketin sonuçlarında, 18 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde büyük belediyelerin çoğunda DİSİ’nin birinci parti olarak çıktığı bildirildi.
Simerini gazetesi “Belediye Seçimlerinde DİSİ Birinci Parti” başlığıyla aktardığı haberine göre, “Belediye seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?” sorusuna Lefkoşa Rum kesimimi için ankete katılanların yüzde 22,44’ü DİSİ, yüzde 16,58’i de AKEL yanıtını verdi.
Gazete ayrıca bahse konu bölge için ankete katılanların yüzde 21,79’unun “bilmiyorum/yanıt vermiyorum”, yüzde 17,07’sinin de “oy kullanmayacağım” dediğini aktardı.
Anket sonuçlarına göre Limasol’da da DİSİ’nin yüzde 20,49 oranıyla birinci sırada bulunduğunu, bunu yüzde 19,51 ile AKEL’in izlediğini kaydeden gazete, ankete katılanların yüzde 21,31’inin ise Limasol’daki belediye seçimlerine ilişkin henüz bir karar vermediğine dikkat çekti.
Baf’ta da yüzde 17,65 oranıyla DİSİ’nin birinci olduğunu belirten gazete, bu bölgede ikinci sırayı yüzde 16,91 ile DİKO’nun aldığını, AKEL’in ise yüzde 15,44 ile üçüncü sırada bulunduğunu aktardı.
Habere göre anket sonuçları temelinde Larnaka’da ise AKEL 23,53 oranıyla birinci sırada bulunuyor. DİSİ ise 22,06 ile ikinci sırada yerini alıyor.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 982 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler