1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Farelere Hristofyas mı çare bulacak?
Farelere Hristofyas mı çare bulacak?

Farelere Hristofyas mı çare bulacak?

Tarım Bakanlığı Bütçesi görüşüldü dün Meclis Ekonomi, Maliye Bütçe ve Plan Komitesi’nde… Muhalefet ağır eleştirilerini dile getirdi, Tarım Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu aradı. En ağır eleştiriler ise eski Tarım Bakanı Önder Sennaroğlu’ndan

A+A-

 

Tarım Bakanlığı Bütçesi görüşüldü dün Meclis Ekonomi, Maliye Bütçe ve Plan Komitesi’nde… Muhalefet ağır eleştirilerini dile getirdi, Tarım Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu aradı.

En ağır eleştiriler ise eski Tarım Bakanı Önder Sennaroğlu’ndan geldi. En basit sorunlara dahi çözüm bulamayan hükümeti eleştirdi.

Sennaroğlu, verdiği somut örneklerle de memleketin halini ortaya koyarken, “Memleketi fare bastı yahu! Ma beklersiniz buna gelecek da Hristofyas çare bulacak? Hükümet çare bulacak...” diye isyan etti.

 


Gülin Küçük’ün heyeti kim?

Azerbaycan Milli Eğitim Bakanlığı’nın daveti üzerine bir ‘heyet’ ile Azerbaycan’a uçtu, Başbakan İrsen Küçük’ün eşi Gülin Küçük…

Bir konferansa konuşmacı olarak katılacak olan Küçük, ardından yetkililer ile de temaslarda bulunacak.

Ancak dün devletin ajansından gelen haberde heyette kimlerin olduğu yer almaması merak uyandırdı.

Keşke ‘heyet’ açıklansaydı da ortada merak kalmasaydı…


Akbil’den tepki!..

Lefkoşa Belediyesi UBP’li Meclis Üyesi ayrıca Toplu İş Sözleşmesi komite üyesi Ahmet Akbil, tepki göstererek, komite üyeliğinden istifa etti.  Ancak istifasının kabul edilip, edilmediği bilinmiyor.

Komite toplantısı ile çağrılan üyeler, toplantıya gidince gündem göremedi. Komite Başkanı Fatma Sabri’nin “neden toplantıya” çağırdığına anlam verilemedi. Ardından Sabri, “Her partiden birer temsilci ile başkanın odaya gidelim, konuşalım” deyince üyeler tepki gösterdi.

 


Dürüst’ün derdi büyük …

“-Haspolat Meslek Lisesi’nde İlahiyat Bölümü açılması konusunda bakanlık kanadından açıklama yok henüz…

Eğitim Yılı’nın ortasında neredeyse başlayan uygulamaya bir açıklık getirecek 2 satır edilmedi. Sorulan sorulara yanıtsız kaldı, eğitim başladı.

Dürüst ise bu sorunu görmezden gelip, okul okul gezip, fotoğraf çekme derdine girdi.


Fatmagül’ün suçu ne?

“Bir arkadaşın personeli bir trafik kazasına bulaştı… Adamın mahkeme safhası başladı ve adam kefaletle serbest bırakılacak. Kefalet bedeli  50 Bin TL….
Ustasından yardım ister... Ustası da 25 personelin çalıştığı büyükçe bir işletmenin sahibi…
Adam mahkemeye gider ve der ki ; "Bir imza atıp adamıma kefil olmaya geldim"…
Mukayyit hemen meslek sorar. Adam gururula cevap verir… İşadamıyım…
Mukayyit devam eder "üzgünüm ama memur olsaydınız bir imza yeterdi ancak memur olmadığınız için ya para ya da ipotek vermek zorundasınız.

… Peki böyle bişey olur mu? Olur…
Peki o zaman Fatmagül’ün suçu ne ?"

Özdemir TOKEL

 


Vicdanlı ya da vicdansız; ama bir hak!

“Erkek olsaydım ve beni askere almak için zorlasalardı ben de ölümüne mücadele ederdim. Vicdani retçi dediklerinden olurdum yani…

Bir insanı düşmanım olsa bile öldürmem ben, öldüremem…

Askerliğin öngördüğü şekilde bir hiyerarşik ve statüsel yapılandırmayıahlâki ve doğru bulmuyorum.

İdeolojik ya da dini inançlar gereği insan sevgisini, kardeşliği, sağduyuyu her fırsatta vurgulayıp sonra da o ülkenin silahlı birliklerinde olmayı anlamlandıramıyorum.

Onun yerine ülkemdeki çevre felaketlerine dur demek için çalışmak isterdim askerlik yapmak yerine mesela…”

Çiğdem DÜRÜST

 


Balaris

“Bu ülkenin sorunları belli… Çözümleri de belli… Uygulamıyoruz, uygulayamıyoruz… Cesaretimiz mi yok yoksa basiretimiz mi bağlanıyor bilmiyorum ama birilerinin ganimet çuvalının ağzını bağladığı doğru…

Bu ülkede yaşayan bir genç olarak sormak istiyorum!!! Doymadınız mı? Yetmedi mi?

Bu güzel topraklar üstünde elde ettiğimiz özgürlükle bir devlet kurdunuz. Önce kendinizin inanmadığı bir devlet. Öyle ki bir gün biteceğine inandığınız için parça parça sattığınız ve rantını yediğiniz bir devlet!!! Öyle ki bir zamanlar canımızı zor kurtardığımız komşuya el açar durum geldik… O kadar başarılı oldunuz ki, herkes bu ülkenin vatandaşı olsun diye kuyruğa girdi siz de kırmadınız hepsini vatandaş yaparak yine seçildiniz…”

Mehmet SAYDAM

 


 

 

 

UBP’nin davaları kaybetmesine yapılan güzel bir yorum: Dava adamıdırlar ya...daha ne?

Ahmet Muratoğlu’nun profilinden

 

Tutanakları okuduk. Eroğlu'nu dinledik, Downer ile görüştük. Kıbrıs müzakereleri Türk tarafının suçlanması ile kopmaya doğru sürükleniyor.

Özdil Nami Talat’ın profilinden

 


 

“Haksız yere Doğrudan Gelir Desteği alanlardan keserek, hak edenlerin de ödemesini yapıyoruz. Tahmin ederim bugün bu ödeme gerçekleşmiş olur. Çalışmalar tamamlanmış olur. Biraz aceleye geldiği için karışıklık oldu ama burada yolsuzluk diye bir şey söz konusu değil”

Ali Çetin AMCAOĞLU (Tarım Bakanı)

 


 

 

“Kıbrıs Türk halkı yıllardır dinini, dilini, kültürünü korudu; bundan sonra da o çağdaş yapısını sürdürecek. Bu baskı ve dayatmayla yapılamayacak, çağdaş bir şekilde kendi isteğiyle yürütecek, bu konuda da mücadeleye devam edeceğiz.”

Tahir GÖKÇEBEL (KTOEÖS Genel Başkanı )

 

 


Başbakanlık internet sitesi hacklendi…

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1162 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler